Liudas vasaris ir moteris


Liudo vasario moterys. Moterys liudo vasario gyvenime. Moterys putino romane. Liudas vasaris ir moterys. Moterys putino romane rasinys. Liudo vasario paveikslas. Moterys putino romane altoriu sesely. Altoriu sesely moteru paveikslai. Altoriu sesely moterys. Liudas vasaris ir jo moterys.

Liudo vasario santykis su moterimi vinco mykolaičio-putino romane„altorių šešėly“.

Nors jau nuo 16 metų liudas vasaris pradėjo atstovauti dvasininkijos luomui, suartėjimų su moterimi jis neišvengė visą savo gyvenimą. Pirmoji moteris su kuria jis – klierikas – užmezgė artimesnius ryšius, tiesa tik psichologinius, o ne fizine trauka ar intimumu paremtus santykius buvo liucė. Būtent ši mergina savo žavesiu, grožiu, intelektualumu skatino vasarėlį (taip liudą praminė liucė) tobulėti, palaikė jo optimizmą uždarame, seminarijos sienų apribotame, pasaulyje.

Seminarijoje liudas susiejo savo jaunystę su dar viena moterimi, o tiksliau su „gražiausia jo jaunystės vizija“ – katedros nepažįstamąja, kuri buvo jaunuolio platoniškolios meilės objektas, mintyse idealizuota gražuolė, besilankanti bažnyčioje.

Dvasiškasis mokymas bei nuolatinė viršenybės kontrolė, net atostogų metu neleido išsiplėtoti fiziniams klieriko ir moters santykiams, kuriuos liudas išgyvendavo tik vaizduotės sukurtose scenose, arba įkvėpimo pagautas, savo talento pagalba įamžindavo lyrikoje. Bažnyčios artumas, jos dogmos, o kartu ir savo idealų siekimas – noras būti geru kunigu užgožė ar bent jau prigesino klierike liude bundantį vyriškumą, tą žmogiškąją, „purviną“ prigimti. Katedroje jis turėjo progą pažvelgti į nepažįstamąją, bet neišdrįso: „taip, jis žinojo, kad tikrai tą žvilgsnį sutiks – ir pabūgo ir nesiryžo. Jisai praėjo pro ją nuleidęs galvą. “.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (623 žodžiai)
  • Mokykla
  • Greta
  • Liudas vasaris ir moteris
    10 - 1 balsai (-ų)
Liudas vasaris ir moteris. (2012 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/liudas-vasaris-ir-moteris.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 03:51
×