Liudo Dovydėno pasaka Pamotė ir podukra analizė


Dovydeno pamote ir podukra. Pamote ir podukra pasaka. Liudas dovydėnas pamotė ir podukra rašinys. Liudas dovydėnas pamotė ir podukra. Tautosaka akivaizdus sio kurinio ikvepimo saltinis. Liudas dovydenas pamote ir podukra recenzija. Dovideno pamote ir podukla aptarimas. Pamotė ir podukra rašinys. Liudas dovydėnas. Literatūrinės pasakos analize.

Liudo Dovydėno pasaka “Pamotė ir podukra” yra tarp folkloristiškosios ir literatūrinės pasakos. Galima teigti,jog tautosaka – akivaizdus šio kūrinio įkvėpimo šaltinis.

Joje galima įžvelgti nemažai autorinės pasakos bruožų. Kita verus galima teigti,jog tautosaka – akivaizdus šio kūrinio įkvėpimo šaltinis.

Kūrinio pradžioje jaučiami tik tradiciniai pasakų bruožai. Tradicinis pasakos pavadinimas, pirmasis sakinys “Turėjo tėvas jauną ir gražią dukterį.”. Taip pat jau pažįstama ir situacija: mirė mergelės motina, tėvas surado pamotę. Podukros santykiai su pamotę taip pat yra gana tradiciški “Kantriai kentėjo podukra…Ji ir barščius srėbė tyliai, duoną kando mažais kąsneliais, bet pamotei neįtiko”.

Taigi, nors autorius ir pradeda pasaką tradiciškai, pamažu jos įžanga išplečiama ir ima daugėti literatūrinio kūrinio bruožų. Pirmas prieštaravimas liaudies pasakai – keisti pamotės tikslai ir užmojai: ji geidė kuo greičiausiai podukrą už kokio nors vyro išleisti. Dar vienas savitas dalykas visiškai nebūdingas liaudies pasakoms tai amžiaus konkretinimas. L.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (345 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Liudo Dovydėno pasaka Pamotė ir podukra analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Liudo Dovydėno pasaka Pamotė ir podukra analizė. (2012 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/liudo-dovydeno-pasaka-pamote-ir-podukra-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:25
×