Liudo Vasario kūrybinis kelias


Liudio Vasario kūrybinis kelias. Pamokos tikslas. Pamokos uždavinys. Pirmasis Liudo eilėraštis. Minčių kelionė link nepasiekiamybės. „Šviesos draugija“. Maironio įtaka Liudui. Vasario skaitoma literatūra. “Aušrakalnis”. Liudo Vasario eilės. Vasario kūryba kunigų seminarijoje. Baronienė Rainakienė. Kūrybos metimas. Suvaržymas literatūroje. Vasario kūrybos motyvai, simbolika. Šaltiniai.


Tai yra romanas apie žmogaus išgyvenimus. Pagrindinė ir labiausiai varginanti veikėją problema yra bandymas suderinti kunigystę ir poeziją. Visoje knygoje ir visame savo gyvenime Vasaris gyvena su poezija. Daro pertraukas tarp kūrybos, tačiau visą laiką jo neapleidžia mintis, kad jis – kūrėjas.

Šlavantų tėvelis įkūnija kunigo idealą. Jis nuoširdžiai tikėjo, kad Vasaris savo jaunu novatoriškumu gali daug padaryti kunigų luomui. O Vasaris Šlavantų tėvelyje matė tik labai daug priekaištavimų jam. Visa savo esybe jis žinojo, kad norint būti geru kunigu, reikia būti tokiu, kaip Šlavantų tėvelis, o tokiu jis niekada nebus, nes jame glūdi per daug aistringa ir visko norinti siela. Vasaris suprato ir bandė sau įteigti, kad kaip kunigas – jis ne poetas, o kaip poetas – jis ne kunigas. Todėl ir Šlavantų tėvelio siūlymas tęsti pradėta vyskupo Baranausko darbą, kurti giesmes bažnyčiai Vasaryje sukėlė tik atmetimo ir pasišlykštėjimo savimi ir savo poezija reakciją.

Trečiojoje knygos dalyje Vasaris sutinka Auksę, merginą, dėl kurios pasiryžta atsisakyti savo luomo, dėl kurios jis supranta savo gyvenimo esmę. Šeštadienio vakaras pas doc. Varnėną, kur susirinko apie 15 žmonių, ir Liudas tą dieną sutinka nepažįstamąją (amerikiete).

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 8201 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (583 žodžiai)
  • Luka
  • Liudo Vasario kūrybinis kelias
    10 - 10 balsai (-ų)
Liudo Vasario kūrybinis kelias. (2016 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/liudo-vasario-kurybinis-kelias.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 12:11
×