Liudvikas 16-asis skaidrės


Liudvikas xvi. Liudvikas XVI (1754-1793). Prancūzijos ir Navaros karalius. Jis buvo vienintelis Prancūzijos karalius per visą istoriją nuteistas mirti. Būdamas penkiolikos metų. Pora susilaukė 4 vaikų. Jo vaikystė nebuvo lengva, nes tėvai visą dėmesį skyrė jo vyresniajam išvaizdžiam broliui Liudvikui. Liudvikas XVI paveldėjo sostą būdamas devyniolikos. Liudviko XVI-ojo finansų. Ir šiam planui. Generalinių luomų, neposėdžiavusių apie 175 metus. Generalinių luomų atidarymas 1789 m. Net po pusantro mėnesio ginčų susitarti nepavyko. Nacionalinis susirinkimas, prisijungus daliai dvasininkijos ir bajorijos deputatų prie III luomo. Miestiečių, valstiečių maištas Prancūzijoje virto tikra revoliucija. Prieš konstitucijos paskelbimą. Kiti Europos monarchai sunerimę stebėjo įvykius Prancūzijoje ir svarstė. Manifestas - iškilmingas aukščiausiosios valstybinės valdžios kreipimasis į gyventojus raštu. Liudvikas XVI su šeima atsidūrė kalėjime (Templio tvirtovėje). Žirondistai norėjo laikyti Liudviką suimtą kaip įkaitą ir geresnės ateities garantą. Žirondistai - Prancūzijos revoliucijos laikotarpiu gyvavusi politinė grupuotė. Konvente išgirdo puokštę kaltinimų aukščiausio laipsnio tėvynės išdavyste. Iš 721 nario susidėjęs konventas nubalsavo. 1793 m. sausio 21 d. , pilietis Liudvikas Kapetas, netekęs visų titulų ir ordinų. Egzekutorius Šarlis Henrikas Šansonas paliudijo, kad buvęs karalius drąsiai pasitiko lemtį. Luisvilis vienoje iš JAV valstijų (Kentukis) yra pavadintas Liudviko XVI vardu. Liudviko XVI ir Marijos Antuanetės skulptūros Šv. Deniso bazilikoje.

Nuo 1791 iki 1792 metų vadinosi Prancūzų karaliumi.

Miestiečių, valstiečių maištas Prancūzijoje virto tikra revoliucija. Absoliutizmas žlugo. 1791m. Steigiamajam susirinkimui priėmus Prancūzijos kosntituciją, šalis tapo konstitucine monarchija. Nepatenkintas Liudvikas XVI nusprendė šio reikalo taip nepalikti.

Prieš konstitucijos paskelbimą jis nusprendė pabėgti iš šalies ir su užsienio monarchų pagalba atkurti senąją tvarką. Tačiau pasienyje revoliucionieriai aptiko valdovą bei jo šeimą ir atgabeno į Paryžiaus Tiuirli rūmus. Visuomenės akyse karališkoji šeima buvo išdavikai, todėl jiems buvo paskirtas griežtas namų areštas toje pilyje.

Liudvikas XVI su šeima atsidūrė kalėjime (Templio tvirtovėje). Žlugo konstitucinė monarchija. 1792 m. Prancūziją paskelbė respublika.

Konvente išgirdo puokštę kaltinimų aukščiausio laipsnio tėvynės išdavyste. Jo advokatas Raymond de Sèze pateikė konventui Liudviko atsakymus į kaltinimus.

Liudviko XVI ir Marijos Antuanetės skulptūros Šv. Deniso bazilikoje.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 14661 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (648 žodžiai)
  • Monika
  • Liudvikas 16-asis skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Liudvikas 16-asis skaidrės. (2016 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/liudvikas-16-asis-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:40
×