Liuksemburgo, kaip gerovės valstybės analizė


Liuksemburgo , kaip gerovės valstybės , analizė. Vienas iš geriausių, Liuksemburgo valstybės ekonomikos rodiklių. Liuksemburgo, kaip gerovės valstybės, statusas. Užimtumo lygi. Liuksemburgo gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė. Liuksemburgas – gerovės valstybė.


Šalį, kaip gerovės valstybę, gali apibūdinti daugelis veiksnių ir rodiklių. Tai ekonominių ir socialinių rodiklių visuma, leidžianti sklandžiai vystytis šalies ekonomikai, užtikrinti saugią socialinę sferą. Gerovės valstybei būdingi socialinis ir materialus apsirūpinimas, aukštas užimtumo lygis.

Vienas iš geriausių, Liuksemburgo valstybės ekonomikos rodiklių, parodančių, kad tai yra gerovės valstybė – BVP, tenkantis vienam gyventojui, 2015 metais jis siekė 106409 JAV. Dolerių. Tai didžiausias BVP, tenkantis vienam gyventojui ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Jis yra 3 kartus didesnis už Europos Sąjungos vidurkį. Taip pat pastebimas šio rodiklio didėjimas 2010-2013 metų laikotarpyje bei tai, kad nors Liuksemburgo BVP augimo tempas nuo 2014 metų sumažėjo, tačiau jis vis tiek išliko gana aukštas – optimalus tokio dydžio valstybei, jis išliko aukštesnis nei EU-28 šalyse. Lietuvoje BVP, tenkantis vienam gyventojui yra vienas žemiausių Europoje. Atsižvelgus į Liuksemburgo valstybės dydį, galime teigti, kad šalis, turėdama ribotus išteklius, Liuksemburgo valstybė sugeba sklandžiai vykdyti gamybą, bei didinti šalies gyventojų ekonominę gerovę.

  • Microsoft Word 56 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (721 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matiukycia
  • Liuksemburgo, kaip gerovės valstybės analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Liuksemburgo, kaip gerovės valstybės analizė. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/liuksemburgo-kaip-geroves-valstybes-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 18:05
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!