Liuminescencinių lempų šviestuvo aparatūros schemos pajungimas


Avarinio sviestuvo pajungimo schema. Liuminescencinės lempos pajungimas. Liuminescenciniai šviestuvai jungimo schema. Liuminisenciniu sviestuvu pajungimas. Liuminescenciniu lempu pajungimas. Liuminescencinio šviestuvo pajungimo schema.

Techninė užduotis. Pagrindinės vartojamos sąvokos. Projektavimas. Idėjos paieška, analogai, jų analizė ir apibendrinimas. Produkto grafinis vaizdas. Idėjos įgyvendinimo etapai. Medžiagų pasirinkimas apšvietimo sistemai. Apšvietimo sistemai pasirinktos darbo priemonės. Technologiniai procesai ir rezultatai. Konstravimas. Technologiniai procesai. Išvados. Literatūra.

Liuminescencinių lempų šviesos armatūra dažniausiai yra metalinis korpusas, kuriame sumontuota paleidimo ir reguliavimo aparatūra, lempų laikikliai, starterio lizdai ir jungiamieji laidai. Šviestuvas prijungiamas prie elektros maitinimo tinklo gnybtais esančiais po vienu pakabos gaubteliu. Prie armatūros korpuso paprastai pritvirtintas reflektorius. Šviestuvas uždengtas ekraninėmis grotelėmis, apsauginiu stiklu arba šviesos sklaidytuvu. Šviestuvo konstrukcija, šviesos technikos rodikliai ir charakteristikos turi atitikti darbo sąlygas ir aplinką; šviestuvai turi būti saugūs, juos aptarnauti turi būti patogu. Liuminescencinių lempų jungiamų į kintamosios srovės tinklą, trūkumas yra tas , kad kinta šių lempų šviesos srautas dažniu, lygiu dvigubam maitinimo tinklo srovės dažniui. Šitokio srovės srauto pulsavimo nejaučia žmogaus akis dėl regos inercijos, bet šitoks pulsavimas gana pavojingas tuomet, kai minėtomis lempomis apšviečiami judantys daiktai. Pulsuojantis šviesos srautas iškraipo dėl stroboskopinio efekto daiktų judėjimo greičio ir krypties regimąjį suvokimą. Pavyzdžiui, Liuminescencinėmis lempomis apšviestos tam tikru dažniu sukamos mašinų detalės arba apdirbamos detalės gali atrodyti nejudančios arba lėtai besisukančios į priešingą pusę. Todėl, apšviečiant patalpas , kuriuose yra staklių ir mechanizmų su besisukančiomis ir dirbantiems žmonėms prieinamomis dalimis naudojamos tokios liuminescencinių lempų schemos, kuriomis pašalinamas nepageidautinas ir pavojingas šviesos srauto pulsavimas. Lempa uždegama specialia grandine, kurioje pagrindinį vaidmenį vaidina starteris – bimetalinis kontaktas elektrodų pakaitinimui. Droselis riboja srovę ir generuoja uždegimo įtampos impulsą.

Bimetalinį kontaktą sujungia išlydis starteryje. Tada pašildomi elektrodai. Kai kontaktas atšąla ir atsijungia, lempa užsidega. Kai lempa dega, įtampos kritimas ant starterio per mažas, kad prasidėtų išlydis. Bimetalinį kontaktą sujungia išlydis starteryje. Tada pašildomi elektrodai Kai kontaktas atšąla ir atsijungia, dėl saviindukcijos generuojamas įtampos šuolis ir lempa užsidega. Kai lempa dega, įtampos kritimas ant starterio per mažas, kad prasidėtų išlydis.

Srovė tekėdama per laidus įkaitina juos. Kuo plonesnis laidininkas ir ko didesnė srovė praeinanti per jį, tuo labiau jis įkaista. Įkaitus laidams lydosi jų izoliacija, o tai gali tapti trumpo jungimosi arba gaisro priežastimi.

Pavyzdžiui mums reikia pajungti virtuvinę plytą. Pase arba ant prietaiso surandame parašyta jo galingumą. Tarkime jo galingumas P = 11KW(11000W). Padalinkime galingumą iš įtampos tinkle (įtampa tinkle dažniausiai 220V) ir apskaičiuosime kokį srovės stiprį naudos virtuvinė plyta.

Norėčiau priminti, kad laido skerspjūvis ir jo diametras yra ne tas pats. Laido skerspjūvis yra lygus:

Kas tai per daiktas automatinis išjungiklis (automatas) ir kam jis aplamai yra reikalingas?

Automatas tai yra aparatas skirtas elektros srovės grandinių apsaugai nuo perkrovų ir trumpo jungimo. Kuo automatiniai išjungėjai skiriasi vienas nuo kito? Pavyzdžiui automatiniai išjungėjai gali būti tokie:

Dažniausiai buityje yra naudojami moduliniai automatiniai išjungikliai.Pagrindiniai skirtumai (principiniai eksploatuojant miesto būto sąlygomis):

Jeigu gerai įsižiūrėti į nuotrauką galime pamatyti "С16". Tai būtent ir yra mums reikalinga. raidė "С" reiškia, kad automatas tinkamas naudojimui buityje. Skaičius "16" – maksimali srovės reikšmė, kurią automatas gali per save praleisti.

Yra du pagrindiniai parametrai, kurie vaidina svarbų vaidmenį renkantis automatinį išjungiklį.Štai jie:

Gautus vatus verčiame į amperus (pavyzdyje: pagal formulę I(srovės stipris) = P (galingumas)/ U (įtampa) = 3400/220 = 15,45A)

  • Elektrotechnika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1112 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (3243 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ceslovas
  • Liuminescencinių lempų šviestuvo aparatūros schemos pajungimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Liuminescencinių lempų šviestuvo aparatūros schemos pajungimas. (2014 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/liuminescenciniu-lempu-sviestuvo-aparaturos-schemos-pajungimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 11:25
×