Liūnė Sutema. Eilėraščio “Tėvo nukaltu raktu”


Karalių tema liūnės sutemos poezijoje. Eileraštis tėvui. Eilerastis apie rakta. Kaip vilnius vaizduojamas maironio ir šiandienos lietuvių poezijoje. Lietuvių kalbos liūnė sutema. L/sutema. Liune sutema eeilerasciu analize. Liune sutema v interpretacija. L.sutemos eilerastis tėvo nukaltu raktu.

Liūnės Sutemos eilėraščio “Tėvo nukaltu raktu” interpretacija. Lietuvių kalba laikoma viena sunkiausių dėl jos žodžių įvairovės. Įvairiai parinktos frazės, motyvai ar sąskambiai gali sukurti įvairiausią atmosferą, sukelti asociacijas, priversti skaitytoją fantazuoti. Labiausiai tai išreikšti sugeba poetai, rašydami tai, ką įsivaizduoja, ką jiems liepia širdis.

Lietuvių kalba laikoma viena sunkiausių dėl jos žodžių įvairovės. Tokios mintys yra tikros, nuoširdžios ir be veidmainystės šydo. Liūnė sutema – viena iš tokių poetų; jos slapyvardis iš skambesio sukelia gilumą ir tamsą. Tai atsispindi ir rašytojos poezijoje – gausu vaizdų, jausmų, prisiminimų.

Eilėraštis tėvo nukaltu raktu aprašo būseną, kuomet žmogus nori užsidaryti savyje, atsiriboti nuo jį supančio pasaulio, džiaugtis tik vidinėm mintim ir prisiminimais. Tai ne jo kaltė, kad jis toks užsidaręs – taip jį išauklėjo ir užaugino tėvai ( tėvo nukaltu raktu užrakinau duris ), tačiau vaikystę jis prisimena kaip mielą žaislą ( žaisliniu vaikystės skydu ), kuriuo galima apsisaugoti nuo baimės ir realybės. Širdies sustojimas reiškia mirtį, o užsisklendimas – ramybę, kuri gali trukti visą gyvenimą ( ir ramu – ir taip gyvenu ). Atsiribojama nuo visų jutimo organų – akių, ausų, širdies, dvasios.

Eilėraštyje pažymimi pagrindiniai ramybės ir saugumo drumstėjai – įsiskverbimas į vidinį gyvenimą, liūdesys, skundai,

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (490 žodžiai)
  • Mokykla
  • Elvyra
  • Liūnė Sutema. Eilėraščio “Tėvo nukaltu raktu”
    10 - 1 balsai (-ų)
Liūnė Sutema. Eilėraščio “Tėvo nukaltu raktu”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/liune-sutema-tevo-nukaltu-raktu.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 04:27
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo