Livonijos karas konspektas


Kodėl Livonijos karo metu nepavyko Rusijai įsigalėti Pabaltijyje. MDK karas prieš Livonijos ordiną. MDK karas prieš Lietuvą ir Švediją.

Dėl didėjančių prekybos mastų klestėjo pajūrio miestai. Jie tapo geidžiamu grobiu Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei (toliau LDK) ir Rusijai. Šių šalių pirkliai naudojosi Rygos uostu, kuris priklausė silpnai ir susiskaldžiusiai Livonijos valstybei. Livonija Maskvai buvo svarbi kaip galimas tiesioginis išėjimas į Baltijos jūrą, nepriklausant nuo Švedijos ar LDK.

XVI a. viduryje Maskvos Didžioji Kunigaikštystė (toliau MDK) rengė karinius žygius prieš nuolatinę grėsmę kėlusius kaimynus – totorių valstybę. 1552 m. spalio 2 d. Ivano IV vadovaujama kariuomenė užėmė tos valstybės sostinę Kazanę. Dar po dviejų metų prie Maskvos buvo prijungta Astrachanė. Nors Ivanui IV buvo siūloma tęsti pergalingą totorių puolimą ir užimti paskutinę jų tvirtovę, tačiau Maskvos valdovo žvilgsnis nukrypo į vakarus.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (710 žodžiai)
  • Aurimas
  • Livonijos karas konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Livonijos karas konspektas. (2014 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/livonijos-karas-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 14:59
×