Lizdinė alopecija


Lizdinė alopecija (alopecia areata). Etiologija. Klinika. Eiga. Lokalizacija. Diagnostika. Gydymas. Vaistinio preparato analizė . Kas yra FLUCINAR ir kam jis vartojamas. Vaisto vartojimas. Vaisto dozavimas. Kontraindikacijos. Vaistų sąveika. Nepageidaujami poveikiai. Išvados. Rp ung. Testas.


Ligos simptomai prasideda staigaus alopecijos protrūkio atsiradimo be subjektyvių pojūčių. Progresuojančioje stadijoje sveiki išvaizdos plaukai palei ugnies kraštus lengvai epiliuojami (drebančių plaukų zona); patognomoninis ženklas - šukuosenos išvaizda šauktuku. Tai plaukai, kurių ilgis yra apie 3 mm, o distalinis galas yra padalintas ir susitraukiamas. Tolesnis ligos eiga yra nenuspėjama. Kartais plauko augimas židinyje yra visiškai atkurtas. Gali atsirasti naujų židinių, kai kurie iš jų gali sujungti dėl to, kad jie buvo atskirti nuo plaukų slinkimo. Galbūt difuzinis plaukų slinkimas, nesukuriant alopecijos židinių. Ilgai veikiančių židinių egzistavimas gali sukelti distrofinius pokyčius ir folikulų mirtį. 80 proc. ligonių plaukai atauga. 30 proc. atvejų liga recidyvuoja. Blogesnė prognozė, kai liga dažnai atsinaujina, iškrinta pakaušio plaukai, yra pažeisti nagai ir liga pasireiškia brendimo laikotarpiu. 5 proc. ligonių plaukai neatauga.

Vaisto tarptautinis pavadinimas: Fluocinolono acetonidas Vaisto prekinis pavadinimas: Flucinar Vaisto farmacinė forma: tepalas Vaisto stiprumas: 0,25mg.

Lizdinė alopecija tai besimptomis, be matomų odos pokyčių židininis galvos, barzdos ar visų plaukų iškritimas. Esant šiai odos ligai naudojamas Flucinar tepalas, kuris stipriai malšina odos uždegimą, niežulį, alergiją ir sutraukia kraujagysles.

Rp.: Ung. Fluocinoloni 0,25mg/g 15,0 D. S. Tepti pažeistą odą plonai 2-4 kartus per parą.

Kada negalima vartoti Flucinar? Jeigu yra atopinis dermatitas Jeigu yra dryžuotoji kerpligė Jeigu yra odos tuberkulioze 2. Ką galime gydyti Fluocinolono acetonido tepalu? Lizdinę alopeciją Odos tuberkuliozę Paprastuosius spuogus.

  • MS PowerPoint 2778 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (789 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vitalija
  • Lizdinė alopecija
    10 - 3 balsai (-ų)
Lizdinė alopecija. (2020 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/lizdine-alopecija.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 16:58
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo