Lizingas Lietuvoje


Lizingo pletra lietuvoje. Lizingai lietuvoje. Lizingo privalumai ir trukumai. Lizingas referatas. Lizingas kursiniai. Lizingo operaciju apskaita. Lizingo nauda. Lizingo kompaniju veikla lietuvoje. Turto ilgalaike nuoma referatas. Lizingas referatai.

Įvadas. Lizingo samprata. Lizingo operacijos įforminimo etapai. Lizingas lietuvoje. Lietuvos lizingo asociacijos veikla. Lietuvos lizingo rinkos analizė. Lizingo rūšys finansinis lizingas. Veiklos nuomos lizingas. Lizingo privalumai ir trūkumai. Išvados. Literatūra.

Atsukus keletą metų atgal, lietuvos gyventojai visiškai nebuvo girdėję apie lizingo terminą, jo funkcijas, esmę visuomenei. Tačiau šiuo metu lizingo vartojimas labai paplitęs tarp įvairių visuomenės sluoksnių. Žmonės kuo toliau, tuo labiau naudojasi lizingo teikiamomis paslaugomis, nes yra palankios ir priimtinos sąlygos kiekvienam asmeniui. Lizingo būdu galima įsigyti įvairiausių prekių: buitinę techniką, vaizdo ir garso aparatūrą, kompiuterius ir kt. Techniką, bet dažniausiai lizingo būdu perkami nauji automobiliai.

Lizingo teikiamomis paslaugomis naudojasi ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys. Lizingas tampa pagrindiniu investicijų finansavimo instrumentu reikšmingu visos šalies ūkio plėtrai. Tai ypač efektyvus būdas smulkioms ir vidutinėms įmonėms gauti finansavimą, kontroliuojant jų riziką. Tokiu būdu lizingas skatina naujų įmonių kūrimąsi, smulkaus bei vidutinio verslo plėtrą bei užimtumo didinimą.

Darbo tikslas: supažindinti su lizingu, jo rūšimis.

Darbo uždaviniai:

 supažindinti su lizingo samprata;

 išanalizuoti lizingo veiklą lietuvoje, jo rinką;

 išanalizuoti lizingo rūšis;

 nustatyti lizingo naudą (privalumai - trūkumai).

Lizingas – tai finansinė operacija, kai lizingo bendrovė nuperka kliento pasirinktą turtą ir jį klientui perduoda valdyti bei naudoti. Rašytiniuose šaltiniuose lizingo operacija paminėta 1066 metais.

Pirmoji lizingo bendrovė “united states leasing corporation” jav buvo įkurta 1952 metais. Lizingas – tai finansinė operacija, kai lizingo bendrovė nuperka kliento pasirinktą turtą ir jį klientui perduoda valdyti bei naudoti. Dar kitaip lizingą galime apibūdinti kaip netradicinė finansavimo sistema, jungianti ilgalaikės nuomos ir kreditavimo elementus. Jo esmė yra ilgalaikė nuoma, kurią įmonei – lizingo gavėjai – suteikia bankas, lizingo objektą gaminanti įmonė ar lizingo kompanija, vadinama lizingo davėju. Sudaręs su lizingo gavėju lizingo sutartį, lizingo davėjas perka įrengimą, mašinas, kitą nekilnojamąjį turtą ir išnuomoja lizingo gavėjui už tam tikrą mokėjimų sumą, kurią šis moka per visą sutarties laiką.

Ekonominiu požiūriu lizingas – tai ilgalaikis prekinės formos kreditas, kai išnuomotos priemonės savininkas už suteiktą daiktinę paskolą gauna palūkanas. Lizingas paplitęs išsivysčiusiose vakarų šalyse ir yra vienas iš labiausiai paplitusių mechanizmų, naudojamų šalies finansų rinkoje, nes suteikia naujų galimybių ir privalumų tiek lizingo davėjui, tiek lizingo gavėjui.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (3531 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Lizingas Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Lizingas Lietuvoje. (2011 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/lizingas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 17:35
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo