Lizingo sutartis Daiktų pirkimas pardavimas išsimokėtinai


Įvadas. Lizingo sutarties (finansinės nuomos) samprata. Probleminiai aspektai, kylantys iš lizingo sutarties I-oji problema. Ii-oji problema. Išvados. Literatūra.

Istorikai teigia, jog lizingas (išperkamoji nuoma),kaip kreditavimo ir finansavimo šaltinis, naudojamas nuo labai senų laikų – jeigu tikėtume istorikais, tai išperkamosios nuomos formos kreditiniai santykiai buvo pastebimi netgi senovės Šumerų valstybėje. Išvertus iš anglų kalbos žodis lease– reiškia nuomoti. Prieš dešimtmetį daugelis Lietuvoje net nebuvo girdėję apie lizingą. O šiuo metu ši skolinimosi forma tapo nebeatsiejama įmonių veiklos dalimi, žmonių pagalbininku siekiant įsigyti prekes, kurioms tuo metu turimų lėšų nepakanka. Lizingo didžiausias privalumas yra tai, kad jis suteikia galimybę valdyti ir naudotis turtu, kurio nereikia iškart įsigyti ir tai nereikalauja jokių papildomų užstatų. Tai skatina jaunų naujų verslų kūrimąsi ir sėkmingą jo plėtojimą, tuo pačiupadedant naujiems ūkio subjektams suformuoti reikiamą gamybinį potencialą. Temos aktualumas: Lizingo (finansinės nuomos) sutarties pagrindu atsirandantys civiliniai sutartiniai teisiniai santykiai pasižymi tam tikra specifika ir reglamentuojami Lietuvos Respublikos (toliau – LR) civilinio kodekso (toliau – CK) šeštosios knygos XXX skyriuje. Šiame skyriuje sutartiniai teisiniai lizingo santykiai reglamentuojami atsižvelgiant į pagrindines 1988 m. priimtos UNIDROIT Tarptautinio finansinio lizingo konvencijos nuostatas. Lizingo teisiniams santykiams būdinga specifika labiausiai paisreiškia tuo, kad šiuose santykiuose dalyvauja trys pagrindiniai subjektai: lizingo davėjas, lizingo gavėjas ir lizingo objekto pardavėjas. Lizingo gavėjui neretai pasitaiko, tai kad prekė neattinka kokybės reikalavimų. Tačiau jam yra ribota galimybė apginti savo kaip ekonominio daikto savininko, pažeistą teisę, nes tai riboja įstatymo ar lziingo sutartyje nustatyto sąlygos. Sparčiai besivystanti rinka, mokslo ir technikos dėka atsirandantys daiktai, yra lizingo objektai. Tai skatina lizingo teisinio santykiomuniversalumąnirmdinamiškumą. Darbo tikslas: Analizuojant lizingo teisinį santykį reguliuojančių teisės aktų bendras ir specialias teisės nuostatas, atskleisti teisės normų taikymo aspektus, aptariant iš lizingo sutarties kylančias problemas. Uždaviniai:

Išanalizuoti lizingo sutarties sampratą, požymius ir pagrindines sąvokas.

Suformuluoti iš lizingo sutarties kylančios 1-osios problemos esminius elementus bei juos išanalizuoti pagal civilinio kodekso teisės aiškinimo ir taikymo prasme.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2369 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Lizingo sutartis Daiktų pirkimas pardavimas išsimokėtinai
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lizingo sutartis Daiktų pirkimas pardavimas išsimokėtinai. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/lizingo-sutartis-daiktu-pirkimas-pardavimas-issimoketinai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 14:01
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo