Logikos ir specialiųjų mokslų santykis


Summary. Įvadas. Logikos samprata. Logikos ir matematikos santykis. Loginė ir didaktinė analizė. Simbolių taikymas mokslinėje analizėje. Psichologijos samprata ir raida. Logikos ir psichologijos santykis. Loginis simbolizmas lingvistikoje. Semiotika (semiologija). Semantika (lingvistinė). Socialinių mokslų elementai (mechanizmai). Išvados. Literatūros sąrašas.

Loginė mąstymo struktūra bendra visiems žmonėms, jos bazėje susikuria kalbos ir kitos pažinimo sistemos. Pažįstama pagal logikos dėsnius. Kultūra paveikia tik kalbos paviršių, kalba nėra kultūros rodiklis. Kalba ir kultūra nėra vienintelės pažinimo sąlygos. Įmanoma peržengti kalbinius barjerus, kalbos gramatiką sugriežtinti.

Savo kursiniame darbe bandysiu apžvelgti logikos santykį su specialiaisiais mokslais, t.y. matematika, psichologija ir lingvistika. Šiam tikslui pasiekti iškelti tokie uždaviniai:

1. Susisteminti, apdoroti, bei apibendrinti surinktą informaciją apie specialiuosius mokslus.

2. Išsiaiškinti specialiųjų mokslų (matematikos, psichologijos ir lingvistikos) santykį su logika.

3. Apžvelgti autorių pateiktą nuomonę.

  • Microsoft Word 178 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (5022 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Logikos ir specialiųjų mokslų santykis
    10 - 3 balsai (-ų)
Logikos ir specialiųjų mokslų santykis. (2012 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/logikos-ir-specialiuju-mokslu-santykis.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 11:09
×
104 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo