Logikos klausimai ir atsakymai egzaminui


Kokie ivykiai vadinami nepriklausomais?. Kur rasti logikos atsakymus. Logikos egzaminas mru. Funkciniai santykiai logikoje. Kokie patikimi samprotavimai. Kokie santykiai yra vadinami funkciniais. Kuo irodymas skiriasi nuo samprotavimo. Kokias dviem budais nusakomos aibes.

Kas tai per mokslas yra logika? Logika tyrinėja ne viską apie žmogaus mąstymą. Kokiu aspektu ji tyrinėja žmogaus mintis? Kokius žinote jutimus? Kuo ypatinga turi būti gaunama informacija, kad žmogus sakytų jog „nesuprantu“? Kas yra sprendimas ir teiginys? Kas tarp jų bendro ir kuo jie skiriasi? Kokios yra samprotavimo sudedamosios dalys? Kokios yra trys mąstymo (minties) sudedamosios funkcinės komponentės? Kuo ypatingas objektų rinkinys yra aibė? Kokiais dviem būdais yra nusakomos aibės? Paaiškinkite, kaip remiantis aibių sąvokomis yra suprantamas santykis? Kokie santykiai yra vadinami funkcijomis, pateikite funkcinio ir nefunkcinio santykio pavyzdį, pavaizduokite jį grafiškai. Kuo skiriasi logikoje naudojama sąvoka „savybė“ ir informatikoje naudojama sąvoka „požymis“? Kaip suprantate, kodėl  (konjunkcija),  (disjunkcija),  (ekvivalentiškumas),. Yra vadinama loginėmis funkcijomis? Kiek eilučių turės teisingumo lentelė, jeigu formulė sudaryta iš 4 teiginių p, q, r, s. Kiek lentelėje bus pagrindinių konjunkcijų, ieškant formulės išraiškos d. N. F. Pavidalu? Kokia formulė yra vadinama tautologija? Paaiškinkite, kuo skiriasi žmogaus mąstymo pobūdis tuo metu, kai mintys kyla pagal ekvivalentiškumo tautologijų dėsnius ir tuo metu, kai jos kyla pagal implikacijos tautologijų dėsnius? Kada samprotavimai vadinami pagrįstais, kada nepagrįstais? Kokios samprotavimo klaidos yra vadinamos sintaksinėmis, kokios semantinėmis? Kuo skiriasi samprotavimas nuo įrodymo? Kokias žinote įrodymų rūšis? Kas yra netiesioginiai įrodymai? Kodėl netiesioginiai įrodymai yra vadinami netiesioginiais? Kokie samprotavimai vadinami patikimi, kokie - nepatikimi? Kuo skiriasi logikos (mąstymo) dėsnis nuo loginio realybės aprašymo dėsnio (loginio santykio), ir kas juos jungia? Kokie įvykiai yra vadinami nepriklausomais, kokie priklausomais? Ar nesuderinami įvykiai gali būti nepriklausomi?
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (4375 žodžiai)
  • Sandra
  • Logikos klausimai ir atsakymai egzaminui
    10 - 1 balsai (-ų)
Logikos klausimai ir atsakymai egzaminui. (2014 m. Sausio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/logikos-klausimai-ir-atsakymai-egzaminui.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 20:12
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo