Logikos namų darbas


BOLDS. Ką tiria logikos mokslas ? Kokie požymiai būdingi sąvokai ? Paaiškinkite tautologinę klaidą apibrėžime. Kas tai yra teiginys ? Kas tai yra analogija ? Kokia pakankamo pagrindo dėsnio esmė ?

Loginės klaidos yra paralogizmai ir sofizmai, tačiau jie yra skirtingo pobūdžio. Paralogizmas – tai loginė klaida, padaryta netyčia, neapgalvotai arba ir iš anksto apgalvotai, bet neturint tikslo ką nors apgauti. Loginės klaidos padaromos netyčia. Jų priežastis nepakankama loginė mąstymo kultūra arba apsirikimas, kai įrodymai labai sudėtingi. Tačiau kartais tai padaroma iš anksto apgalvojus norint, kad kiti tą klaidą surastų. Sofizmas – tai sąmoningai klaidingas samprotavimas, kuris pateikiamas kaip teisingas. Sofizmai sudaromi nevienareikšmiškai vartojant sąvokas ir teiginius. Apibrėžimas – tai loginis veiksmas, kuriuo: nustatomi kriterijai tiriamajam objektui ištirti nuo kitų objektų, nurodant jo specifiką; nustatoma vartojamos arba įvedamos kalbinės išraiškos reikšmė.

6. Kas tai yra teiginys? Šiuolaikinėje logikoje nagrinėjami teiginiai. Teiginys – tai bet kuris sakinys, kuris yra teisingas arba klaidingas. Tačiau ne visi gramatiniai sakiniai yra teiginiai. Teiginiais yra laikomi tiesioginiai sakiniai, kuriuose:

a)Tvirtinama, kad yra tam tikri objektai arba jų nėra;

b)Tvirtinama, kad tokie objektai turi tam tikrų požymių arba jų neturi;

c)Tvirtinama, kad yra tam tikri faktai arba jų nėra.

Klausiamieji sakiniai nėra teiginiai, nes jie nėra nei teisingi, nei klaidingi. Tačiau klausimai gali būti keliami ne tik teisingi, bet ir klaidingi. Skatinamieji sakiniai taip pat negali būti nei teisingi, nei klaidingi, nes jais yra reiškiami žmogaus norai, pageidavimai, jausmai ir nuotaikos.

  • Logika Namų darbas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (1309 žodžiai)
  • Ingrida
  • Logikos namų darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Logikos namų darbas. (2015 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/logikos-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:51
×