Loginiai kompiuterio veikimo pagrindai, komandų rūšys, darbo algoritmai


Loginiai kompiuteriu veikimo pagrindai. Kompiuterio veikimas referatas. Kas yra aritmetinis algoritmas. 8 bitu adresavimas. Algoritmai pagrindai. Komandinio darbo algoritmai. Kaip suprasti procesoriaus veikima kompiuteryje. Procesoriai ir ju rusys. Procesoriaus darbo algoritmas. Kompiuterio veikimo komandos.

Loginiai kompiuterio veikimo pagrindai, komandų rūšys, darbo algoritmai. Kompiuteris yra mašina kuri yra skirta kaupti ir apdotuoti duomenis. Ji sukurta loginių elementų pagrindų, kurie supranta tik dvi reikšmes 0 ir 1. Pagrindinė kompiuterio dalis yra procesorius. Procesorius yra sudarytas iš valdymo įrenginio, komandų rūšys. Duomenų perdavimo komandos. Aritmetinės komandos. Dešimtainė aritmetika. Loginės komandos. Poslinkio komandos. Nukreipimo komandos. Eilučių (duomenų blokų) apdorojimo komandos. Vėliavėlių (procesoriaus būsenos) valdymo komandos. Segmentinių registrų užkrovimas. Darbo algoritmas. Literatūros sąrašas.

Kompiuteris yra mašina kuri yra skirta kaupti ir apdotuoti duomenis. Ji sukurta loginių elementų pagrindų, kurie supranta tik dvi reikšmes ir. Procesorius yra sudarytas iš valdymo įrengiužtikrina jų tarpusavio sąveika. Valdoma impulsiniais signalais ,siunčiamais į valdomų įtaisų arba dalių įėjimus. Be to valdymo įrenginys gali priimti ir atsakomuosius signalus.

Valdymo įtaisas- tai skaitmeninė elektroninė schema, į kurios įėjimą siunčiami operacijų, kurias reikia atlikti, kodai, o iš išėjimo siunčiamos impulsinių valdymo signalų serijos. Paprastai impulsiniai signalai siunčiami ne vienu metu Tam tikrais momentais. Kai pasiunčiamas nustatytos signalų sekos paskutinis impulsas, tuomet atliekama operacija užbaigiama.

Aritmetinis – loginis įtaisas skirtas aritmetinėms ir loginėms operacijoms atlikti. Svarbiausia jo dalis-operacinis blokas, kuris yra valdomas valdymo įrenginio signalais. Operacinis blokas vien tik atlieka įvairias operacijas su duomenimis. Jame yra trys pagrindinės loginiai elementai ir(loginė daugyba), arba (loginė sudėtis) ir ne ( loginis neigimas), bei įvairios jų kombinacijos, kurių rūšių kompiuteryje yra palyginus ne daug. Šie loginiai elementai yra ne vien aritmetinio įrenginio sudėtinės dalys.

Registras- tai elektroninis įtaisas, skirtas dvejetainiam skaitmeniui laikyti. Registruose galima ne vien laikyti duomenis, bet kiekvienas iš jų turi savo paskirtį. Lo pagrindinių loginių mazgų ir(loginės daugybos), arba(loginės sumos) ir ne (loginio neigimo) elementų bei įvairių jų kombinacijų. Tokių kombinacijų procesoriuje yra palyginus nedaug.

Procesorius yra programuojamas kompiuterio įrenginys, jis pradeda dirbti vos tik įjungus kompiuterį ir baigia darbą kompiuterį išjungus. Gavęs maitinimą ir.

Taktinio generatoriaus signalą iškart kreipiasi į atmintį gamintojo nurodytu adresu, taip pradeda veikti bios programa ir vėliau operacinė sistema.

Kreipdamasis į atmintį procesorius iš jos, tam tikru adresu, paima komandą ir per duomenų magistralę įrašo ją į komanda sudaryta iš operacinio kodo ir tam tikro operandų skaičiaus. Operandas – tai duomuo, naudojamas atliekant operaciją. Procesoriuje esantis valdymo įrenginys.

Pagal operacijos kodą nustato kokia tai operacija, kiek ji turi operandų, kokie operandų dydžiai (8 bit ar16bit ar32bit), taip pat adresavimo būdą ir kokius veiksmus reikės atlikti nduomenų perdavimo komandos yra skirtos duomenų perdavimui komandos mov šaltinis gali būti skaičius, registras, atminties ląstelė (skaičius esantis atmintyje).

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (4255 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skirgaila
  • Loginiai kompiuterio veikimo pagrindai, komandų rūšys, darbo algoritmai
    10 - 1 balsai (-ų)
Loginiai kompiuterio veikimo pagrindai, komandų rūšys, darbo algoritmai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/loginiai-pagrindai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 03:13
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo