Loginių santykių savybės


Griežtoji disjunkcija. Jei ir tik jei. Loginių santykių savybės Refleksyvumas. Loginių klasių teorija. Santykiai tarp loginių klasių.


Silpnoji disjunkcija - klaidinga tik tuomet, kai visi jos nariai klaidingi. Pavyzdžiui: „avariją padarė arba Paulius arba Matas“.

Kauzalinę implikaciją, išreiškiančią priežastinį ryšį tarp jos narių. Pavyzdžiui: ,,jei vėjas sustiprėja, tai jūroje bangos padidėja‘‘.

Simetriškumas. „sėdėti greta“ yra simetriškas santykis, „būti motina“ – ne.

Kaip nepriklausomai nuo semantinio teiginių turinio samprotavimas yra netaisyklingas, nes neatitinka loginių nuoseklaus samprotavimų reikalavimų, galima sakyti,kad buvo padaryta loginės sintaksės klaida.

Reikia remtis pagrindiniais „Teiginių logikos“ dėsniais, ypač prieštaravimo dėsniu (teiginys tuo pat metu ir tuo pačiu atžvilgiu negali būti ir teisingas, ir klaidingas), implikacijos pereinamumo dėsniu, ir kt.

Loginė semantika nustato kalbos sakinių teisingumo sąlygas atsižvelgiant į sakinių turinį. Pvz., kad sakinio „sniegas baltas“ atžvilgiu teisingumo nuostata galioja tada ir tik tada, kai sniegas iš tikrųjų baltas.

Kai vieną A klasės elementą atitinka tik vienas B klasės elementas, ir atvirkščiai.

Lygiareikšmiai - santykis yra tada, kai dvi klasės turi tuos pačius elementus.

Subordinaciniai - santykis yra tada, kai viena klasė sudaro dalį kitos klasės.

Sąvoka yra mąstymo forma, išreiškianti esminius ir bendriausius objektų požymius.

  • Microsoft Word 337 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (958 žodžiai)
  • Kolegija
  • Leila
  • Loginių santykių savybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Loginių santykių savybės. (2019 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/loginiu-santykiu-savybes.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 11 d. 21:04
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!