Logistika gamyboje konspektas


Kaip savais žodžiais apibrėžtumėte logistikos sąvoką. Logistika = apsirūpinimas + medžiagų valdymas gamyba + paskirstymas. Kokias žinote pagrindines logistinės veiklos rūšis. Ar informacijos srautų valdymas priklauso logistikai. Kaip suprantate visuminę sąnaudų koncepciją ? Visuminių sąnaudų koncepcijos TLC. Ką reiškia pramonės “ krypimas “ į aptarnavimo paslaugų sferą. Kaip suprantate integruotos logistikos sąvoką. Integruotos logistikos koncepcija. Kuri sąvoka platesnė – logistikos ar tiekimo grandinės valdymo , kodėl ? Iššifruokite ką reiškia trumpiniai – ERP , CRM , SCM , PRM. Kuri sąvoka platesnė - ERP ar SCM ? Kokie pagrindiniai veiksniai įtakoja tiekimo grandinės valdymą SCM ? infrastruktūra. Paaiškinkite ką reiškia BI trumpinys Business intelligence  BI. Kokia šiuolaikinio verslo formulė. Verslas = Gamyba Paslaugos EC ERP. Kuo planavimas skiriasi nuo kontrolės ? Kuo strateginis planavimas skiriasi nuo taktinio ir operatyvinio ? Kokios pagrindinės produkto gyvavimo ciklo stadijos. Kokia Pareto dėsnio prasmė. Kokią įtaką logistikos operacijoms daro masės ir tūrio santykis. Kokią įtaką logistikos operacijoms daro vertės ir masės santykis. Kaip produkto rizikos veiksniai įtakoja logistikos operacijas. Kaip produkto pakeičiamumas įtakoja logistikos operacijas. Kokiais dvejais pagrindiniais būdais įmonės konkuruoja. Kas yra roi. Kokius žinote gamybos išteklius ? Kokia yra gamybos funkcija. Kokius žinote gamybinius sutarčiu tipus. Kokie pagrindiniai gamybos proceso tipai. Kokie gamybos procesai pagal atsargų kaupimo principus.


Taip, priklauso, tačiau informacijos srautų valdymas yra laikomas tik kaip viena iš pagalbinių logistikos veiklos rūšių.

Visuminių sąnaudų koncepcija (TLC) traktuoja visas atskiras logistikos veiklas kaip vieningą, integruotą sistemą.

5. Ką reiškia pramonės “krypimas“ į aptarnavimo (paslaugų sferą) ?

Logistinės sistemos tikslas gali būti pasiektas tik esant visiškai integracijai tarp atskirų logistikos sričių funkcionavimo.

Integruotos logistikos koncepcija reikalauja jos atskirų funkcinių sričių sujungimo į vieningą, optimaliai funkcionuojančią, logistikos sistemą. Šį poreikį galima paaiškinti visuminių sąnaudų koncepcija.

7. Kuri sąvoka platesnė – logistikos ar tiekimo grandinės valdymo, kodėl?

8. Iššifruokite ką reiškia trumpiniai – ERP, CRM, SCM, PRM.

ERP sąvoka yra platesnė, nes ji apima ne tik veiksnius, kurie vyksta įmonės viduje, bet ir apima visus įmonės valdymo procesus.

veiklos perleidimas (outsourcing) – tai pasirinkimas, kas kada ir kaip atliks atitinkamas veiklas tiekimo grandinėje. Ne visas funkcijas įmonė vykdo pati.

EC – el. komercija BI – verslo įžvalgos (angl. Business Intelligence) ERP – verslo valdymo sistemos (angl. Enterprise Resource Planning) SCM – tiekimo grandinės valdymas (angl. Supply Chain Management) CRM – ryšių su klientais valdymas (angl Customer Related Management)

Planavimas – gamybinės veiklos numatymas ir aprašymas tam, kad jie efektyviai veiktų. Kontrolė – tinkamas gamybos veiklos valdymas tam, kad gamybos veikla vyktų efektyviai.

Strateginį planavimą traktuoja kaip organizacijos ilgalaikių tikslų ir uždavinių formulavimą, taip pat priemonių šiems tikslams pasiekti paskirstymą. Taktinis planas tai yra strateginio plano detalizavimas iki operatyvinio plano. Kaip matome strateginis planas yra pats stambiausias ir ilgalaikis, taktinis planas tai yra sprendimu ieskojimas ir strateginio plano skaidymas i operatyvinius kurie yra kasdieniai darbai(kasdieniai planai) ir tikrinami(atskaitomi) kiekvina savaite.

4. smukimo. Pardavimo mastai smunka dėl kunkurentų ir mažėjančio vartotojų susidomėjimo

17. Kokią įtaką logistikos operacijoms daro masės ir tūrio santykis?

Išaugus produkto rizikai auga saugojimo ir priežiūros sąnaudos. Naudojama: sudėtingesnis pakavimo priemonės, specifinė krovos įranga ir technologijos.

Pakeičiamumas, tai galimybę išsirinkti konkuruojantį produktą. Todėl įmonės daug investuoja, kad įtikinti pirkėjus, jog produktai yra geresni. Papildomos transportavimo sąnaudos kompensuoja pardavimų nuostolius. (taip pat keičiant atsargų kiekį, bei jų valdymo sąnaudas). Logistikos Sistema turi užtikrinti, kad produktai būtų lengvai prieinami.

Įmonės gali konkuruoti: a) teigdamos produktą arba įmanomai mažiausia kaina; b) sukuriama didžiausia vartotojui prekės pridėtinė vertė.

klasikinė – tai dvišalė sutartis, apibrėžianti sandorio sąlygas bei numatanti sankcijas už šių sąlygų nevykdymą.

Cecho gamybos struktūra. Tai savarankiška ir atskira įmonės grandis, kurioje iki galo gaminamas 1 produktas.

1. Užsakymo priėmimas; 2. Duomenų įvedimas į sistemą; 3. Produkto pagaminimas; 4. Paruošimas transportuoti; 5. Pristatymas gavėjui.

1) produktų gyvavimo ciklo trumpėjimas. Tai reiškia, kad mažiau gamybinei įmonei laiko lieka produktui plėsti, diegti ir pritaikyti rinkoje.

2) atsargų kiekio mažinimas. Kiekvienas atsargų mažinimas išlaisvina kapitalą ir laikymo sąnaudas. Siekiant kliento aptarnavimo kokybės, reikia trumpinti reakcijos laiką.

Pagrindinis gamybinės įmonės logistikos sistemos uždavinys – išlaikant stabilumą, mažinti atotrūkį tarp užsakymo pateikimo momento ir užsakymo atlikimo momento. Tai vadinama užsakymo ciklo arba dar kitaip reakcijos laiku.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (3024 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilė
  • Logistika gamyboje konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Logistika gamyboje konspektas . (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistika-gamyboje-konspektas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 26 d. 21:08
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema