Logistika ir tiekimo grandinės valdymas


Logistika ir tiekimo grandinės valdymas. Logistikos grandinė. Aprūpinimo logistika (žaliavų rinka arba pirkimai). Klientų logistinis aptarnavimas. Atsarginių detalių tiekimo pagrindinis uždavinys – atsarginių detalių aprūpinimo planavimas. Logistika ir tiekimo grandinė. Tiekimo grandinės valdymas (TGV) tai – ryšių su tiekėjais ir klientais valdymas abiem kryptim. Efektyvus logistikos ir TG valdymas yra pagrindinis konkurencinio pranašumo šaltinis. Vis dažniau neįmanoma efektyviai konkuruoti naudojantis produkto išskirtinumu. TGV pagrindinis tikslas – subalansuoti paklausą su tiekimu ir gamybiniais pajėgumais. Norint patenkinti prognozuojamą paklausą. Atveju –. O kas gi tas atramos taškas? Atramos taškas – tai vieta, kur įsipareigojama tiekti žaliavas. Tai galima padaryti. Sąsajas tarp įmonių. Įmonės glaudžiai bendradarbiaudamos. Kitas pvz mažmeninių parduotuvių tinklas.

Aprūpinimo logistika (žaliavų rinka arba pirkimai). Jos uždaviniai: žaliavų, medžiagų pirkimo ir pristatymo į gamyklą ar sandėlius planavimas, sprendimų priėmimas ir vykdymas Gamybos logistika. Jos uždaviniai: materialinių (ir kitų) srautų nuo žaliavų perdirbimo iki gatavos produkcijos perdavimo į sandėlį planavimas, sprendimų priėmimas ir vykdymas Paskirstymo logistika (praktikai dažnai vartoja žodį distribucija vartotojų rinka). Jos uždaviniai: produkcijos paėmimo iš sandėlio ir pateikimo vartotojams planavimas, sprendimų priėmimas ir vykdymas.

Klientų logistinis aptarnavimas.Tai labai sudėtingas ir brangiai kainuojantis etapas. Garantinio aptarnavimo metu gali iškilti klausimai: atgabenti prekę atgal, kad pakeisti nauja; atgabenti atgal, kad remontuoti (gali tekti vartotojui suteikti kitą – laikinam vartojimui); suremontuoto gaminio pristatymas klientui; atsarginių dalių užsakymas ir kt.

Tiekimo grandinės valdymas (TGV) tai – ryšių su tiekėjais ir klientais valdymas abiem kryptim, sukuriant didesnę vartotojišką vertę, esant mažesnėms visos tiekimo grandinės sąnaudoms. Tiekimo valdumas grindžiamas bendradarbiavimu ir pasitikėjimu. Jos valdymą įtakoja rinka Kadangi tiekimo sistemoje yra daugybė tiekėjų ir klientų, terminas grandinė gali būti keičiamas terminu tinklas arba voratinklis Tiksliau TGV būtų galima apibūdinti sekančiai: Tai tinklas tarpusavyje susijusių įmonių, kurios bendrai ir kooperuojantis valdo, kontroliuoja bei tobulina medžiagų ir informacijos srautą nuo tiekėjų iki vartotojų TGV yra platesnė sąvoka negu logistika.

Vis dažniau neįmanoma efektyviai konkuruoti naudojantis produkto išskirtinumu, nes įvairių kategorijų gaminių technologijos supanašėja.

  • MS PowerPoint 165 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (830 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Logistika ir tiekimo grandinės valdymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Logistika ir tiekimo grandinės valdymas. (2015 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistika-ir-tiekimo-grandines-valdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 16:26
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo