Logistika kelių transportas


Kelių transportas. Auto transporto privalumai trukūmai. Kelių transporto rūšys. Kelių transporto priemonių techniniai eksploataciniai rodikliai. Transportavimo būdo pasirinkimo kriterijai. Ekspeditoriaus pasirinkimas. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.


Automobilių transportas labai stipriai konkuruoja su kitomis rūšimis. Klientai norėdami pervežti smulkius krovinius dažniausiai renkasi tarp dviejų alternatyvų: automobilių ir oro transporto. Veiksmingai dirbantis automobilių transporto vežėjas gali konkuruoti su vežėju oro transportu, teikdamas krovinio transportavimo iš vieno taško į kitą tašką paslaugas, jeigu vežimo atstumas neviršija 600-800 kilometrų (Palšaitis, 2005). Automobilių transportas įgyja pranašumą tokiose situacijose dėl savo savybių: pristatymas iki vietos, važiavimo laikas neturi konkretaus tvarkaraščio, efektyvesnio krovinio perėmimo. Kai krovinys užima visą sunkvežimio tūrį, tada kelių transportas tiesiogiai varžosi su geležinkeliu (Adomaitis, 1998) . Geležinkelis besąlygiškai laimi konkurencinę kovą, kai krovinio svoris viršija 40-60 tonų. Daugelis valstybių tausodamos savo kelių dangą, yra įvedusios svorio apribojimus kelių transportui.

Skubus iškrovimas. Versti automobilį laukti iškrovimo yra ekonomiškai netikslinga, todėl atvykus automobiliui į vietą ne pagal planą yra sutrikdomas įmonės normalus darbas, nes automobilis ir vairuotojas negali laukti. Visada stengiamasi pakrauti ar iškrauti kuo greičiau, taip išvengiant kaštų, kuriuos gali pateikti vežėjas už prastovas.

Klaidingas vežimas. Galimos įvairios klaidos vežant daugiau nei kelis krovinius viename automobilyje. Tokio tipo klaidos gali pasitaikyti ir pakrovimo vietoje, kai įkrauna ne tą krovinį. Norint išvengti panašių nesusipratimų reikėtų daugiau dėmesio skirti pakuočių markiravimui. Kai kurios logistinės įmonės atskirti krovinius naudoja brūkšninius kodus. Tada dar sandėliuose prekės yra grupuojamos į siuntas.

kombinuotojo tipo automobiliai (300-600 kg kroviniams vežti);

Lengvasis krovininis transportas lanksčiau panaudojamas ir greitesnis pritaikomumas pristatant mažas siuntas ir krovinius iki 1,5 t. Jis nepakeičiamas mieste, kai krovinius reikia pristatyti nedideliais atstumais. Gerai tarnauja skubioms siuntoms. Veiklą galima pradėti su mažesnėmis investicijomis, daug mažesni magistralinių kelių naudotojo mokesčiai.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1530 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Logistika kelių transportas
    10 - 2 balsai (-ų)
Logistika kelių transportas. (2016 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistika-keliu-transportas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:41
×