Logistika konspektas


Logistikos esmė. Paskaitos tikslas. Pagrindinės temos. Pratimas apšilimui. Apibrėžimo problematika. Pavadinimų įvairovė. Funkcinės logistikos sritys. Tinkamiausio apibrėžimo klausimas. Pagrindiniai logistikos komponentai ir jų. sisteminis planavimas. Pagrindiniai logistikos komponentai. Logistikos raida. Vėliausi pokyčiai. Logistikos svarba. Pasaulinė patirtis. Atskirų logistinių veiklų sąnaudų struktūra. Logistikos struktūra įmonėje. Tipinis materialaus srauto judėjimo modelis. Sąnaudos ir pridėtinė vertė. Rekomenduojama literatūra.

Susipažinti su pagrindiniais apibrėžimais ir užtikrinti logistikos svarbos ir struktūros (sandaros) suvokimą.

Apibrėžimo problematika; Logistikos svarba; Logistikos struktūra įmonėje.

Įsivaizduokite, kad Jūs esate įmonės ... Kokias veiklas turėtumėte apgalvoti, suplanuoti, įgyvendinti, kontroliuoti, siekdami, kad: -būtų pagamintas reikiamas produktas, -realizavus šį produktą būtų gautos tikėtinos pajamos, -realizuojant produktą būtų užtikrintas atitinkamas kliento aptarnavimo lygis (kliento pasitenkinimas)?

Įmonės veiklos elementai (opeeracijos) susiję su produkcijos skirstymu seniai laikomi svarbiais veiksniais turinčiais įtakos įmonės veiklos sėkmei, tačiau... ...tik palyginus neseniai jie buvo suvokti ir pripažinti kaip atskira svarbi įmonės veiklos funkcija. Galima to priežastis – produkcijos skirstymo sistemos ypatumai (sistema sudaryta iš atskirų funkcijų, veiklų ir posistemių, kurios gali būti vertinamos ir nagrinėjamos kaip atskiros operacijos, turinčios įtaką įmonės veiklai).

Dėl ekonomikoje nuolat vykstančių pokyčių, tiek verslo, tiek ir mokslo bendruomenė suvokė būtinybę šioms operacijoms taikyti visuminį (sisteminį) požiūrį. Tikslas – suvokti, kaip šios operacijos sąveikauja, kokie ryšiai jas sieja, ir kokią įtaką tai turi įmonės veiklos rezultatams.

Lygiagrečiai su visuminio požiūrio taikymu ir svarbos įmonės veiklai pripažinimu, išaugo ir nagrinėjamo reiškinio pavadinimų skaičius. Keli galimi variantai: Paskirstymas (Physical distribution); Logistika (Logistics); Verslo logistika (Business logistics); Materialių srautų valdymas (Material management); Apsirūpinimas ir tiekimas (Procurrement and supply); Produkcijos srautas (Product flow); Rinkodaros logistika (Marketing logistics); Tiekimo grandinės valdymas (Supply chain management); Paklausos grandinės valdymas (Demand chain management)... Visgi, nėra VIENO IR TIKRO PAVADINIMO, visuotinai taikomo ir pripažįstamo, kadangi skiriasi produktai, įmonės ir sistemos.

  • MS PowerPoint 958 KB
  • 2016 m.
  • 30 puslapių (1190 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asdadas
  • Logistika konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Logistika konspektas. (2014 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistika-konspektas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 14:51
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema