Logistikos centrai paskirtis, reikšmė, funkcijos


Logistikos samprata ir ištakos. Logistikos atsiradimo socialinės – ekonominės aplinkybės. Logistikos aprėptis ir sritys. Logistinė veikla jos tikslai ir funkcijos. Transporto sistemos svarba. Logistikos centrų sąvoka. Logistikos centrų paskirtis. Logistikos centrų funkcijos. Logistikos centrų rūšys. Logistikos centrų tinklai. Išvados. Literatūra.


1.1 LOGISTIKOS ATSIRADIMO SOCIALINĖS – EKONOMINĖS APLINKYBĖS

Globalios ekonomikos ir jos svarbos stiprėjimas skatina transporto srautų apimčių augimą. Su tuo susijęs aplinkos užterštumas skatina pasaulio šalis domėtis alternatyviais kroivinių pervežimo būdais, kurie užtikrintų, kad krovinys yra vežamas aplinką labiau tausojančiomis transporto priemonėmis. Tačiau labai svarbus ir ekonomiškumo aspektas, siekiant optimizuoti krovinių pervežimą. Todėl pastebimas skatinimas krovinius perkelti nuo autobobilinio pervežimo, ant geležinkelių ar vandens transporto.Transporto sektorius turi labai didelę svarbą šalies ekonominiam ir socialiniam vystymuisi, todėl yra labai investuojama į transporto infrastruktūrą. Vienas iš būdų pasiekti užsibrėžtų tikslų yra investuoti į daugiarūšės skirtingų transporto priemonių rūšių sąveikos sistemos sukūrimą. Tam kad sistema būtų veiksminga reikalingi intermodaliniai logistikos centrai.

Iš esmės logistikos centro sąvokos panašios į paskirstymo centro nes pagal Paulauską V. [1, 141] paskirstymo centrai savo funkcijomis yra panašūs į logistikos centrus. Tik labiau specializuoti ir dažnai turi kitą, lyginant su logistikos centrais, juridinį statusą. Skiriasi tik paskirtimi. Paskirstymo centrai nemažina išlaidų gabendami prekes nuo gamintojo iki vartotojo.

Tačiau aprašytos funkcijos yra ne visos. Taip yra todėl, kad prie kiekvieno logistikos centro yra įsikūrusios muitinės tarpininkų, espeditorių funkcijos. Tai daroma tam, kad kad pasiektų kuo didesnio sinergijos efektas. Logistinė sąvaika (sinergija)- vienos logistinės sistemos ryšio su kita logistine sistema stiprinimas. Dvi sistemos kartu pasiekia daugiau, nei dirbdamos atskirai. [6, 156]. Būtent dėl papildomų paslaugų tiekimo yra pasiekiama didesnė nauda paslaugų pirkėjui.

Pagal Palšaitį R. (2005) pasaulinėse rinkose ypatingas vaidmuo tenka logistikos centrams, kuriuose realizuojamos šios funkcijos (paslaugos):

pakrovimas iškrovimas iškrovimo dokumentų tikrinimas, svėrimas, pakavimas ir kitos operacijos;

Analizuojant logistikos centro apibrėžimus galima įžvelgti, kad logistikos centrai gali atlikti įvairias funkcijas. Todėl pagal atliekamas funkcijas Baublys A. ir Vasiliauskas A. V. (2005) logistikos centrus skirsto į:

vežimų organizavimo centrus (transporto ekspediciniai).

2. Krovinių paskirstymo centras Garalio A. (2003) teigimu yra modernus ekspedicinis susivienijimas, kur įmonės savo klientams teikia įvairias logistikos paslaugas. Kartu su gabenimu šis centras atlieka tokias funkcijas: tiekimą laiku; įpakavimą; prekių žymėjimą, prekių išdėstymą, prietaisų prižiūrą , atlieka logistikos draudimo ir kitus panašius darbus.ir kt.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 128 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2117 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lmonika
  • Logistikos centrai paskirtis, reikšmė, funkcijos
    10 - 4 balsai (-ų)
Logistikos centrai paskirtis, reikšmė, funkcijos. (2016 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-centrai-paskirtis-reiksme-funkcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:13
×