Logistikos centrų ir sandėliavimo reikšmė tiekimo grandinėje


Įvadas. Logistikos centrai. Logistikos centrų veikla. Logistikos centrų elementai ir išsidėstymas. Sandėliavimas. Sandėlių veikla. Sandėlių tipai. Logistikos grandinės sritys. Logistikos grandinės sričių tarpusavio priklausomybė. Tiekimo grandinės samprata ir reikšmė. Logistikos centrų įtaka tiekimo grandinei. Sandėliavimo svarba tiekimo grandinei. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra ir šaltiniai.

Išsiaiškinti sandėliavimo reikšmę, sandėlių atliekamas funkcijas bei jų funkcinius skirtumus tarp skirtingų logistikos grandinės sričių.

Išsiaiškinti kokios yra logistikos sritys, jų tarpusavio ryšio svarbą, tiekimo grandinės veiklą bei logistikos centrų ir sandėliavimo svarbą tiekimo grandinėje.

Buvo remtasi fundamentaliąja Lietuvos bei užsienio autorių literatūra.

Logistikos centrai yra statinių bei įrenginių kompleksai skirti prekių sandėliavimui, perskirstymui, daliniam apdirbimui ar kitai veiklai susijusiai su prekių paruošimu prieš pristatant jas vartotojui. Pagrindinė logistikos centrų užduotis yra mažinti transportavimo savikainą vežant prekes nuo gamintojo iki vartotojo. Logistikos centrų daugiafunkciškumui būtina gera infrastruktūra, superstruktūra bei informacinės sistemos.

Prekių iškrovimas iš didelės keliamosios galios transporto priemonių dažnai reikalauja specialios technikos. Pavyzdžiui vagonu ar konteinerių iškrovimui reikalinga sunkios ir sudėtingos krovos darbų specializuota technika, kuri paprastai yra naudojama tik logistikos centruose. Ši technika yra brangi ir jai reikalingi dideli papildomi resursai. Paprastai smulkūs sandėliavimo skyriai negali įsigyti specializuotos technikos krovos darbams atlikti.

Logistikos centruose administracinis skyrius atlieka vadybos užduotį. Juose kaupiama informacija, tvarkomi dokumentai, atliekami maršrutų ir išteklių planavimai. Tinkamai atlikta vadybinė darbų dalis užtikrina prekių persiuntimą minimaliu laiku už numatytus kaštus. Tai yra būtina sąlyga logistikos sferoje.

Taip pat logistikos centruose teikiamos ir periferinės paslaugos. Tai gali būti tam tikrų prekių sukomplektavimas ar surinkimas prieš perskirstymą. Nuolatinis likučių sekimas, jų papildymas ir kita veikla (pvz. banderolių klijavimas).

Infrastruktūra susideda iš bendro naudojimo transporto ryšių, energetinės sistemos, aikštelių, iškrovimo ir pakrovimo vietų. Į jas įeina tokie elementai kaip keliai, geležinkeliai, vandentiekis, elektros linijos, komunikacijos tinklai, mašinų stovėjimo aikštelės, geležinkelio stotys skirtos krovos operacijoms ir kitos bendram įmonės naudojimui skirtos vietos.

Superstruktūrai priskiriami elementai skirti prekių apdirbimui, skirstymui, saugojimui. Ją sudaro sandėliai ir jų funkcijoms atlikti skirta įranga, saugojimui, skirstymui bei daliniam apdirbimui skirta įranga. Taip pat šiai kategorijai priskiriami tokie pagalbiniai statiniai kaip administracinės ir buitinės patalpos su jose esančia įranga.

Logistikos centrų neatsiejama dalis yra informacinės sistemos. Jos padeda tvarkyti, rūšiuoti, saugoti bei keistis informacija arba kitaip tariant bendrauti. Šią sistemą sudaro duomenų sistemos, informacijos tinklai, ryšio sistemos, vietos nustatymo sistemos, duomenų pasikeitimo sistemos.

Bet kurio iš šio elemento trūkumas atsilieptų visai logistikos centro veiklai, nes logistikos centrai dirba suderintai siekiant optimalių veiklos rezultatų.

Logistikos centrų veiklai būtinas teisingas vietos parinkimas norint tinkamai atlikti jam nustatytas funkcijas. Idealiomis sąlygomis logistikos centrai įsikuria jūrų uoste, kuriame yra puikus geležinkelių bei kelių tinklas, bei krantinės tinkamos su Ro-Ro ir konteinerių laivais.

  • Microsoft Word 1202 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (3150 žodžiai)
  • Universitetas
  • Radis
  • Logistikos centrų ir sandėliavimo reikšmė tiekimo grandinėje
    10 - 10 balsai (-ų)
Logistikos centrų ir sandėliavimo reikšmė tiekimo grandinėje. (2015 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-centru-ir-sandeliavimo-reiksme-tiekimo-grandineje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 20:07
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo