Logistikos esė mokslinių straipsnių analizės pagrindu


Kursinio darbo (esė) straipsniai. Įvadas. Logistikos įmonių konkurencingumo didinimo elementai. Logistikos grandinės procesų efektyvumas. Transportavimas – pagrindinis logistikos veiklos veiksnys. Logistikos lygio indekso panaudojimas. Išvados. Mano nuomonė apie straipsnius.


Temos aktualumas : prekių ir paslaugų mainuose, vystant tarptautinius santykius, svarbūs yra logistiniai sprendimai ir logistinių įmonių plėtra. Pasaulio bankas, subūręs įvairių sričių specialistus, sukūrė pirmąjį Logistikos lygio indeksą (LPI), norėdami sumažinti žinių spragas ir padėti šalims sukurti logistikos reformų programas, kurios padidintų konkurencingumą. Yra būtina išnagrinėti ir palyginti logistiką apibūdinančius parametrus nacionalinės ekonomikos bei tarptautinės ekonomikos lygiais.

Logistikos darbų našumas įtakoja ne tik prekybą, bet ir pirkėjo suvokimą apie produkto kokybę bei teikiamas paslaugas. Jeigu įvežamos prekės yra nepatikimos kokybės, tada ir pirkėjai lieka nepatenkinti. Todėl logistikos darbai yra labai svarbūs skirtingose industrijose, nes vienas iš įmonės tikslų yra pasiekti pranašumą konkurencingomis sąlygomis.

Mokslinė problema : logistika yra palyginti nauja verslo rūšis, kuri Lietuvoje turi geras perspektyvas, tačiau ji dar yra mažai tyrinėta. Lietuvai įstojus į ES, plečiantis komerciniams ryšiams, mūsų rinka pasidarė per ankšta , o patekti į užsienio ar net pasaulinę rinką, nėra taip paprasta. Dauguma užsienio įmonių turi savo logistikos skyrius , o šalys – logistikos organizacijas. Lietuvos įmonėse jau kuriami tokie skyriai, tačiau išlieka aktuali praktinio logistikos veiklos tobulinimo problema.

Tyrimo metodai ir organizavimas. Remiantis užsienio ir Lietuvos mokslininkų vadybine ir ekonomine literatūra, taikomi analizės, sintezės ir stebėjimo metodai bei daromos loginės išvados apie logistikos įmonių konkurencingumo didinimą.

Manyčiau, kad Lietuvos visuomenė vis dar klaidingai supranta jos procesų reikšmę kiekvienai įmonei. Jiems žodis „logistika“ asocijuojasi su krovinių pervežimu, sandėliais ir sunkvežimiais.

Straipsnio autoriai ( Navickas V., Sujeta L.,2006) nagrinėja ir lygina tarptautinės logistikos sistemos poveikį nacionalinei ekonomikai. Tarptautinės logistikos paslaugų ekonomikoje svarbiausia kategorija yra efektyvumas. Tai reiškia, kad pagrindinis kiekvienos įmonės tikslas yra minimaliomis išlaidomis pasiekti maksimalius rezultatus. Vadinasi, kuo mažesnė išlaidų suma ir kuo tomis lėšomis sukuriama daugiau produktų, tuo įmonės efektyvumas yra didesnis.

Lyginamasis logistikos efektyvumas apskaičiuojamas , nustatomas ir naudojamas įmonės ekonominei analizei ir sprendimams priimti, tolimesnei veiklai planuoti. Komercinio logistikos efektyvumo nustatymas - tai bendro pelno apskaičiavimas, pasitelkus įvairias logistikos paslaugų kūrimo priemones. Šie rodikliai naudojami atitinkamai ekonominei analizei ir sprendimams priimti, planuoti ir bendram pelnui apskaičiuoti.

  • Logistika Esė
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2197 žodžiai)
  • Orinta
  • Logistikos esė mokslinių straipsnių analizės pagrindu
    10 - 7 balsai (-ų)
Logistikos esė mokslinių straipsnių analizės pagrindu. (2016 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-ese-moksliniu-straipsniu-analizes-pagrindu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 13:00
×