Logistikos įmonių vadyba


Logistikos įmonių vadyba. Vadovavimo ir lyderystės atskirimas. Bruožų teorija. Elgesio teorija. Situacinės teorijos. P. Hersej ir K. H. Blanchard teorija. R. J. Hause ir T. R. Michel. H. Vroom, P. Yrtton ir A. G. Y. Ago. Įmonės. Motivacija. Informacija vadyboje. Alkoholis darbe. Darbuotojų poreikių analizė pagal A. Maslau poreikių pioramyde. Darbuotojų poreikų hierarchija. Vertinimo priežastys. Vertinimo rezultatai. Mokslo raida. Karo menas.

C – I vadovas taresi su pavaldiniais individualiai, susiringdamas jų įdėjas ir pasiūlymus, tačiau sprendžia vioenas.

C – II vadovas pasidalina problemomis su pavaldyniais, kaip grupe, tačiau sprendžia pats.

Ar vadovas turi pakankamaiinformacijos tam, kad galėtų priimti kokybišką sprendimą? (B)

Ar tikėtinas konfliktas tarp pavaldinių, jei vienam sprendimui bus suteikta pirmenybė? (G)

Ūkinė bendrija (tikrosios, komandytinės) tikrosios – ne mažiau kaip du savininkai, komandytinės – kai yra vienas ar daugiau investitorių. Atsako savo turtu.

Bet kada esant reikalui metų bėgyje galima išsiimti įmonės kapitalą

Pelno mokestis 5 % (bet jei įmonėje 10 darbuotojų ir metinė apivarta nedidesnė nei 1 mln lt)

Patentas – fiksuotas metų mokestis, fiksuotas mokestis sodrai, iki 100000 be PVM vėliau reikia mokėti PVM.

Individuali veikla – mokesčius mokame tik nuo pelno 28,5% +PSD kiekviną mėnesi.

Didesnė tikimybė, kad pokyčiai bus pripažinti ir jiems nebus priešinamasi

Siekti jų pasitenkinimo,vadinasi patiems įmonių vadovams reikia susikurti darbuotojų motyvacijos modelį, prieš kuriant modeli reikia išsiaiškinti kas motyvuoja darbuotoją, tam tikrai veiklai.

Vadyboje naudojama visų rūšiū informacija, taciau daugiausiai ekonominė (susijusi su organizacijos ūkinė veikla) ir socialinė (susijusi su visuomenės poreikių tenkinimu).

Saviraiškos – visavertiškumo jausmas, kvalifikacijos kėlimo galimybės, vadovo įtaka: sunkių darbų paskirstymas, kūribinės galimybės, rizikos prisiemimas.

Tai padeda darbuotojams patiems įvertinti savo pastangas ir gauti atsakymą, kuris dažniausiai lyginamas su panašiu arba tokį patį darbą dirbančiu asmniu pastangomis ir gaunamu darbo užmokesčiu.

O darbuotojai manantys, kad jiems yra permokėta stengiasi išlaikyti savo dabo našumą arba jį didinti, vadinasi skirtingi veiklos lygiai lemia ne vienodus atlygius, o tai sukialia skirtingą pasitenkinimą darbu.

Nors organizacija ikurti gali 1 žmogus, tačiau ji gyvuos ilgai jei ja rupinsis daugelis ir daugialis trokš ją išlaikyti.

Oksfordo anglų kalbos žodyne parašyta, kad žodis vadovas (management) anglu kalboje pasirodė apie 1300m. , o žodis vadovavimas apie 1800m.

Lietuvoje 1938m. 05-24 pradžia mokslinės vadybos draugijos ištakų registravimas tuo pačiu metu 06-02 draugijos steigimasis susirinkimas 06-08 pirmasis dalykinis posėdis.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (2191 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Logistikos įmonių vadyba
    10 - 3 balsai (-ų)
Logistikos įmonių vadyba. (2013 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-imoniu-vadyba.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 12:55
×