Logistikos istorija referatas


Įvadas. Logistikos istorija. Logistikos reikšmė. Logistikos vystymosi raida ir ją lemiantys atskiri faktoriai. Logistikos raidos lygiai. Išvados. Informaciniai šaltiniai.


Logistika skirstoma į dvi pagrindines dalis: teorinė arba makrologistika ir šakinė arba mikrologistika.

Nagrinėja tuos procesus, kurių vartotojas nemato. Tai stiprūs vidiniai ryšiai, nenutrūkstami procesai (vyksta ištisai, prekių ir paslaugų pastovus judėjimas), sąsajos su kiekviena gyvenimo sfera (ekonominė sistema makro ir mikro lygmenyse. Mikro lygmuo – įmonė rūpinasi žaliavų apdorojimu, gavimu, perdirbimu, tai yra įmonės viduje)

Logistika – tai iš įmonės tikslų išplaukiančios planavimo ir vykdymo priemonės bei įrankiai optimaliam medžiagų, lėšų ir informacijos srautui užtikrinti, vykdant produkcijos gamybos procesą, kuris prasideda gamybos veiksnių ir informacijos rinkimu, jų apdorojimu, perdavimu ir baigiasi pagamintos produkcijos paskirstymu.

Todėl logistiką daugelis pasaulio šalių įmonių vadovų panaudojo kaip ūkinės veiklos racionalizavimo būdą ir ją įteisino praktikoje. Aukštosios mokyklos žymiai atsilikdamos sekė šią gamybos ir vadybos praktiką, ir pagaliau supratusios jos reikšmę, pastaruoju metu suskubo įteisinti ją kaip vieną iš svarbiausių vadybinių disciplinų aukštojoje mokykloje. Tačiau Lietuvoje daugeliui logistikos terminas ir samprata nežinoma, o tuo labiau jos taikymo galimybės. Mūsų gyvenimo praktikoje, dažnai logistiką neteisingai sutapatina su viena ar kita verslo grandimi: medžiagų ūkiu ir transportavimu, fiziniu produktų pateikimu ir kt. Neįžvelgiamos šio sisteminio mokslo ir jo taikymo praktikoje žymiai išaugusios galimybės bei ekonominis efektas. Logistikos mokslo pritaikymas Lietuvos verslo įmonių praktinėje veikloje žengia tik pirmuosius žingsnius. Reikia tikėtis, kad Lietuvos verslo įmonės netolimoje ateityje pažins ir įdiegs savo praktinėje veikloje tuos logistikos mokslo pasiekimus, kuriais sumaniai naudojasi Vakarų Europos ir viso pasaulio šalių verslo įmonės.

Kas trukdo logistikos raidai? Tai įtikinamų pavyzdžių stoka, kurie padėtų įvertinti šio valdymo instrumento naudą, parodytų, kiek bus sutaupyta lėšų.Ypač trūksta darbų, kurie įtikinančiai išnagrinėtų naujus pradinius paskaičiavimus ir kurie galėtų atskirti logistikos funkcijas nuo kitų žinomų funkcijų.Tik laksčiai reaguodama įmonė gali sėkmingiau funkcionuoti negu konkurentų.

1956 – atlikti tyrimai skaičiuojant pervežimų kaštus (oro transporte). Iki to logistika buvo tik karinis mokslas.

1963 – JAV sudaryta logistikos vadybos taryba, kurios tikslas plėtoti logistikos teoriją ir mokslą, tirti jo procesus.

1974-1985 verslo logistika formuojasi kaip atskira mokslo ir verslo šaka. Nustatomi pagrindiniai principai. Rinkos plėtra, gatavų prekių konkurencija, aukštos kokybės žaliavų trūkumas.

1991 Persų įlankos karas. Didžiuliai krovinių kiekiai – per trumpiausią laiką. Logistikos kaip mokslo didžiausias įvertinimas – Persų įlankos karas.

Yra keturi logistikos raidos lygiai. Tačiau dabartiniu metu daugelyje pa-saulio kompanijų, šalyse su aukštu ekonomikos potencialu, logistikos pasiskirstymas yra nevieno-das. Vakarų Europoje 500 kompanijų, atstovaujančių 30 ekonomikos įvairių šakų, tyrimas (jis apė-mė 26% -Vokietijos, 20 % - Olandijos,7% -Anglijos, 16 % - Prancūzijos, 11 % - Danijos ir 10% - Italijos) parodė, kad I-ame išsivystymo lygyje yra 57 % tyrinėtų firmų, antrame lygyje yra 26 %, trečiame ir ketvirtame lygiuose-23% kartu paimtų kompanijų.

Trečios pakopos logistikos sistemos kontroliuoja logistinės operacijas nuo žaliavos nupirki-mo iki produkcijos galutinio vartotojo aptarnavimo. Tokių sistemų papildomoms funkcijoms priski-riama: žaliavos pristatymas į firmą, realizavimo prognozavimas,gamybinis planavimas, gavyba arba žaliavos supirkimas, žaliavų atsargų arba nebaigtos gamybos valdymas, logistinės sistemos projek-tavimas.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3055 žodžiai)
  • Kolegija
  • Janina
  • Logistikos istorija referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Logistikos istorija referatas. (2017 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-istorija-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 21:42
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo