Logistikos klasterių poveikis Lietuvos tarptautiniam konkurencingumui


Kauno technologijos universitetas ekonomikos. Tyrimo aktualumas. Šiuolaikinės ekonomikos sąlygomis konkurencija tarp šalių. Tyrimo problema. Nustatyta, kad Lietuvos konkurencingumą pasauliniu mastu riboja inovatyvumo lygis. Darbo objektas – logistikos klasteriai. Darbo tikslas ištirti logistikos klasterių poveikį Lietuvos tarptautiniam konkurencingumui. Lietuvos konkurencingumo analizė. Logistikos klasterių nauda įmonėms. Tyrimo rezultatai. Logistikos klasterių įtaka Lietuvos ekonomikai. Logistikos klasterizacijos barjerai. Išvados ir rekomendacijos. Šalies konkurencingumui nagrinėti dažniausiai išskiriami vien tik ekonominiai veiksniai. Klasterių politika šalyse yra formuojama ir įgyvendinama skirtingai.

Šiuolaikinės ekonomikos sąlygomis konkurencija tarp šalių, ūkio sektorių ir įmonių yra neišvengiama. Įvairiais aspektais analizuojant konkurencingumą, vis dažniau pabrėžiama inovacijų svarba. Todėl išsivysčiusios ekonomikos vis labiau siejamos su klasteriais, kurie sudaro palankias sąlygas skatinti įmonių inovatyvumą ir didinti jų produktyvumą. Logistikos klasterių kūrimasis Lietuvoje vis dar yra ankstyvojoje stadijoje, nors Europoje ir kituose žemynuose logistikos klasterizacijos procesai yra įsibėgėję.

Nustatyta, kad Lietuvos konkurencingumą pasauliniu mastu riboja inovatyvumo lygis, todėl klasteris gali būti laikomas vienu iš konkurencingumą didinančių veiksnių. Lietuvoje konkurencingumo ir logistikos klasterizacijos procesai mažai nagrinėjami, atliekami tik fragmentiški tyrimai kitų ekonomikos reiškinių ir mokslinių problemų kontekste.

Darbo tikslas: ištirti logistikos klasterių poveikį Lietuvos tarptautiniam konkurencingumui. Darbo uždaviniai: Identifikuoti konkurencingumą sąlygojančius veiksnius; Atlikti Lietuvos konkurencingumo analizę; Įvertinti logistikos klasterių formavimosi prielaidas; Atskleisti valstybės ekonominės politikos vaidmenį klasterių plėtrai; Atlikti Lietuvos ūkio logistikos sektoriaus SSGG analizę; Atlikti logistikos klasterių poveikio Lietuvos tarptautiniam konkurencingumui ekspertinį vertinimą.

Klasterių politika šalyse yra formuojama ir įgyvendinama skirtingai. Tai priklauso nuo įvairių veiksnių: valdžios ir politikos sprendimų, verslo ypatumų, pramonės išsivystymo, jurisdikcijos.

  • MS PowerPoint 989 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (541 žodžiai)
  • Universitetas
  • Davidas
  • Logistikos klasterių poveikis Lietuvos tarptautiniam konkurencingumui
    10 - 4 balsai (-ų)
Logistikos klasterių poveikis Lietuvos tarptautiniam konkurencingumui. (2016 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-klasteriu-poveikis-lietuvos-tarptautiniam-konkurencingumui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:52
×