Logistikos koncepcija


Įvadas. Logistikos koncepcijos raida. Logistikos koncepcija. Logistikos koncepcijai keliami reikalavimai. Logistikos koncepcijos pagrindiniai teiginiai. Išvados. Literatūra.

Šiame darbe aš pabandysiu apibūdinti kas yra logistikos koncepcija, iš ko ji sudaryta ir kokie jai yra keliami reikalavimai.

Ikilogistiniame laikotarpyje iki 1950 – tųjų metų medžiagų paskirstymo valdymas turėjo fragmentinį charakterį. Transportas ir materialinis – techninis aprūpinimas buvo vertinami kaip dvi, vien su kita nesusietos veiklos sritys,net kaip prekybos priedėkis. Firmoje atsakomybę už šią veiklos sritį priskirdavo vienai iš žemiausių vadybinio lygmens grandžių. Tačiau ikilogistiniame periode greitas nebėginio transporto vystimasis, ypatingai automobilių, pastebimai padidino jo vaidmenį prekių apyvartoje. Pirmenybė buvo pradėta teigti pervežimų optimizavimui. Krovinių srautų valdymo funkcijas iš pradžių pradėjo atlikti specelistai, tvarkantys tarifus ir maršrutus, o vėliau į jų pareigas buvo įtrauktas transportinio aptarnavimo variantų parinkimas ir kitos įvairios paslaugos.

Kartu atsirado būtinybė kontroliuoti pervežimus ir krovinių ekspedicijas, krovinių sąskaitų patikrinimą, pakavimą, svėrimą, krovinio – iškrovimo darbus ir t.t. Pradedant nuo 1940 – tų metų, krovinių pervežimų vadybininko darbas tapo įvairiapusiškesnis. Tai kartu su anksčiau minėtais faktoriais padėjo pagrindą logistikos atsiradimui. Savo pagrindu logistika nėra visiškai naujas fenomenas.

Pirma – firmos ūkinės veiklos prioritetų pakitimu, kur centrinę vietą pradėjo užimti prekių judėjimo srautų valdymas.

Antra – kompleksinio požiūrio panaudojimu, sprendžiant materialių srautų, materialių vertybių judėjimą. Logistika, vadovaudamasi kompleksiniu požiūriu, numato procesų suderinamą, susijusį su materialiniais srautais, gamyba ir rinkodara.

Trečia – kompromisų teorijos panaudojimu firmos ūkinėje praktikoje.

Visa tai paėmus kartu, leido atsitraukti nuo atskiro įvairių prekių apyvartos funkcijų valdymo, kad po to galima būtų relizuoti jų integraciją.

Klasikinės logistikos periodas prasidėjo nuo 1960 – tųjų metų. Skiriamasis požiūris pasireiškė tuo, kad vietoje optimalių pervežimų organizacijose, firmuose prasidėjo logistinių sistemų kūrimo procesas. Orientacija į bendrų išlaidų minimalizavimą, sėkmingai sprendžiant vidinius, funkcinius kompromisus, davė teigiamą ekonominį efektą. Tačiau laikas parodė, kad išlaidų kriterijus riboja firmos finansines galimybes, kadangi neatspindi paklausos įtakos pajamų ir išlaidų balansui. Ieškojimų pasėkmė – įvyksta perėjimas prie kito kriterijaus, kuris vienu laiku orientuotas ir į išlaidas, ir į paklausą. Bet ir naujas požiūris turėjo atitinkamus ribotumus.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1714 žodžiai)
  • Dija
  • Logistikos koncepcija
    10 - 2 balsai (-ų)
Logistikos koncepcija. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-koncepcija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:47
×