Logistikos planavimas


Logistika. Logistikos planavimas. Įmonės gamybinę veiklą galima ekonomiškai išreikšti tik planuojant. Planuojant įmonių veiklą, didelę reikšmę turi tokie momentai planuojant lengviau pažinti ir apibendrinti problemas. Planuojant įmonės darbuotojai turi susitelkti į branduolį. Planuojant koordinuojami tikslai ir priemonės. Planavimas išreiškiamas per dalykiškumą kompetenciją kūrybiškumą problemiškumą ateities orientavimą. Planavimas privalo apžvelgti daug įmonės vidaus ir išorės veiksnių ir įvykių. Planavimo stabilumą. planavimo privalomumą planavimo kontrolės galimybę plano užduočių realizavimo galimybę. Įmonėse planai sudaromi pagal tokius kriterijus. Planų sudarytojai yra asmenys ir struktūros. Įmonės plano sudarymu paprastai rūpinasi atskirų funkcijų vykdytojai. Centriniai planavimo organai planavimo specialistų grupės. Strateginis, operatyvinis ir taktinis sričių planavimas jungia visų hierarchijos pakopų planavimo veiklą. Globalus planavimo procesas atrodo taip. Kiekvienas planavimas yra susijęs su informacija. Įmonė gali naudotis įvairiais informacijos šaltiniais, kurie yra įmonėje ir užjos ribų. Vidaus informacijos šaltiniai bendra (įmonės buhalterinė apskaita) apskaita. Įrenginių kartoteka sandėlio atsargų įvertinimas. Išorės informacijos šaltiniai valstybės ir užsienio institucijų publikacijos. Pranešimai laikraščiuose ir kitoje periodikoje. Planavimo direktyvų uždavinys - taip sutvarkyti įmonės planavimą. Strategija yra sąvoka. Strateginiu planavimu nustatoma. Strateginio planavimo uždaviniai jas pažinti. Veiksniai paprastai priklauso nuo valstybės ir visuomenės suformuotų sąlygų. Organizavimo naudojamų valdymo metodų investicijų. Strateginis planavimas atrodo šitaip. Strateginę aplinkos analizę sudaro politinė padėtis. Ypatingas aplinkos analizės formas sudaro rinkos analizė konkurentų analizė šakų analizė.


Planuojant įmonių veiklą, didelę reikšmę turi tokie momentai: planuojant lengviau pažinti ir apibendrinti problemas; planuojant reikia kūrybiškai mąstyti ir fantazuoti; planuojant reikia orientuotis į problemas ir šių problemų sprendimus; planuojant prireikia ekonomiškai mąstyti ir daryti dalykines išvadas;.

Planuojant įmonės darbuotojai turi susitelkti į branduolį; planuojant lengviau darbuotojus sutapatinti su įmone; planuojant reikia horizontalaus ir vertikalaus lygio bendravimo; planuojant parengiami sprendimai, kurie padeda plėtoti tikslus, įvairuoti ir imtis priemonių;.

Planuojant koordinuojami tikslai ir priemonės; planuojant priverčiama reaguoti į pakitusią padėtį; planuojant skatinamas racionalus darbuotojų mąstymas nustatant ateities gaires; planuojant priverčiama taisyti sprendimus; planuojant prireikia lyginti ir kontroliuoti faktinę ir pageidaujamą padėtį.

Planavimas išreiškiamas per: dalykiškumą; kompetenciją; kūrybiškumą; problemiškumą; ateities orientavimą.

Planavimo stabilumą. planavimo privalomumą; planavimo kontrolės galimybę; plano užduočių realizavimo galimybę.

Planų sudarytojai yra asmenys ir struktūros, kuriems patikėtas planų sudarymas. Įmonės organizavimo struktūra ir planavimo rūšis yra planų sudarytojų veiklos skiriamieji bruožai.

Strateginis, operatyvinis ir taktinis sričių planavimas jungia visų hierarchijos pakopų planavimo veiklą. Šis procesas apima: globalų planavimą; dalinį planavimą.

Kiekvienas planavimas yra susijęs su informacija. Planuojant yra svarbu: žinoti informacijos poreikį; sužinoti galimus informacijos šaltinius; atrinkti teisingą informaciją; nuolat informuoti; nenaudoti nereikalingos informacijos.

Įmonė gali naudotis įvairiais informacijos šaltiniais, kurie yra įmonėje ir užjos ribų.

  • MS PowerPoint 964 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (738 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tautvydas
  • Logistikos planavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Logistikos planavimas. (2019 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-planavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 17:44
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo