Logistikos praktika


Įvadas. Uab tef „Vilteda“ veiklos charakteristika. Uab tef „Vilteda“ organizacinė valdymo struktūra. Darbuotojų pareigų pasiskirstymas. Darbo organizavimas. Racionalių keleivių/krovinių vežimo maršrutų sudarymas. Uab tef „Vilteda“ įmonės krovinių vežimo vietiniais ir tarptautiniais maršrutais ypatumai. Uab tef „Vilteda“ įmonės krovinių vežimo standartai. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas.

UAB TEF „Vilteda“ yra puiki vieta atlikti gamybinę praktiką, todėl aš pasirinkau būtent šią įmonę. Praktikos metu stengsiuosi įgyti ir pasisemti kuo daugiau žinių bei šias žinias panaudoti praktiškai ir naudingai.

Išanalizuoti racionalių keleivių/krovinių vežimo maršrutų sudarymą.

Apibūdinti įmonės keleivių/krovinių vežimo vietiniais ar tarptautiniais maršrutais ypatumus.

Nustatyti įmonėje taikomus keleivių/krovinių vežimo standartus.

UAB TEF „Vilteda“ bendrovėje dirbantys kvalifikuoti transporto logistikos specialistai, turintys tarptautinės asociacijos „FIATA“ diplomus, jų patirtis ir firmos ilgametis darbas transporto paslaugų rinkoje užtikrina teikiamų paslaugų kokybę. Statistikos duomenys rodo , kad UAB TEF „Vilteda“ kiekvienais metais stiprina savo užimamas pozicijas ir tai jai neblogai sekasi.

Linijinė valdymo struktūra. Jos pagrindą sudaro organizacijos suskirstymas į padalinius pagal atitinkamas atskirų produktų gamybos grupes. Kiekvienas tokių padalinių vadovas atlieka visas veiklos valdymo funkcijas. Kiekvienas padalinio narys pavaldus tik šiam vadovui. Nurodymai vykdytojui ir vykdytojo ataskaita vadovui vyksta viena linija. Ši struktūra apibūdinama vertikaliais santykiais, kurie sieja pozicijas ir užduotis kiekviename lygyje su aukštesniais ir žemesniais lygiais. Kiekvienas vadovas linijinėje organizacijoje turi visapusiškus įgaliojimus ir atsakomybę, susijusius su visomis veiklomis.

Funkcinė valdymo struktūra. Jos pagrindą sudaro organizacijos suskirstymas į padalinius, kiekvienam priskiriant atitinkamas funkcijas. Pagrindinis vadovas vadovauja funkciniams vadovams, kurių kiekvienas vadovauja vykdytojams savo kompetencijos ribose, kiekvienas specialistas turi įgaliojimus tik savo srityje. Vykdytojas nurodymus gauna iš kelių funkcinių vadovų ir atsiskaito taip pat prieš kelis asmenis.

Štabinė valdymo struktūra. Šioje struktūroje yra suformuojama patarėjų ir specialistų grupė (štabas), kuri padeda priimti valdymo sprendimus. Štabinis aparatas klasifikuojamas pagal funkcijas, kurias jis atlieka. Galimi trys pagrindiniai tipai: konsultacinis aparatas - reikalingas linijiniam vadovui susidūrus su problema, reikalaujančia specialios kvalifikacijos; aptarnaujantis aparatas-reikalingas tam tikroms paslaugoms atlikti; asmeninis aparatas-padeda aukščiausio lygio vadovui kokybiškai atlikti savo pareigas. Štabas rengia valdymo sprendimus, o vadovas juos priima ir perduoda į žemesnį valdymo lygį.

Kalbant apie organizacijų vystymą, tradicinės valdymo struktūms yra visiškai netinkamos. Šiandieninių organizacijų sudėtingumas ir sparti aplinkos kaita reikalauja, kad organizacijų modeliai būtų lankstesni. Vadovai turi pertvarkyti savo organizacijas į tokias, kurios vadinamos besimokančiomis organizacijomis. Tokio tipo organizacija pakelia bendravimą ir bendradarbiavimą į aukštesnį lygį ir tokiu būdu kiekvienas organizacijos narys įtraukiamas į problemų identifikavimo ir sprendimo procesą, o tai sudaro sąlygas nuolatiniam ne tik atskirų jos narių, bet ir visos organizacijos tobulėjimui bei, tuo pačiu konkurenciškumo stiprinimui. Būtent toks modelis, kuris atitinka visus aukščiau išvardintus besimokančiai organizacijai būdingus bruožus yra matricinė valdymo struktūra.

Visų šių išvardintų organizacijos struktūrų tikslas yra optimizuoti organizacijos veiklą, sudaryti prielaidas didinti įmonės veiklos efektyvumą parenkant tam tinkamiausius žmones, darbo metodus, pakankamus išteklius, patogiausią vietą bei palankiausią laiką.

Kiekvienas įmonės UAB TEF „Vilteda“ darbuotojas turi savo darbo pareigas, kurias jis privalo vykdyti bei atsižvelgiant į jas atlikti jam paskirtą darbą ar užduotį. Taip pat kiekvienas darbininkas, vadovas, pavaduotojas ar kitas asmuo dirbantis įmonėje turi teisias ir atsakomybes.

Praktiką atlieku UAB TEF „Vilteda“ įmonėja. Mano būsima specialybė yra transporto logistika arba kitaip sakant, tai yra transporto vadybininkas. Būtent todėl aprašysiu ir paaiškinsiu, kokios yra su logistika susijusių darbuotojų pareigos bei, kaip jos paskirstomos tam tikriems darbuotojams.

  • Logistika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 992 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3272 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Logistikos praktika
    10 - 9 balsai (-ų)
Logistikos praktika. (2015 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-praktika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:56
×