Logistikos procesų vertinimas UAB Equinox Europe įmonės veikloje


Sandėliavimo vaidmuo logistikos sistemoje. Transportavimo sistemos reikšmė logistikos procesų valdyme. Strateginis planavimas.


( žaliavų įsigijimas bei pristatymas gamybos įmonei;

Centriniuose sandėliuose sandėliuojami visi įmonėje gaminami produktai. Šio tipo sandėlių nėra daug ir jie skirti tolesniam prekių pasiskirstymui rinkoje. Regioniniai sandėliai yra skirti patenkinti tam tikros vietovės poreikiams. Gamybiniuose sandėliuose daugiausiai yra sandėliuojamos žaliavos arba ką tik pagaminta produkcija. Šio tipo sandėliai skirti sandėliuoti produkciją trumpą laiką. Išdavimo sandėliai išdėstyti po visą pardavimo sritį. Gaminant produkciją susidaro atliekos. Jos gali būti šlakai arba gamybos brokas. Šią sritį taip pat tvarko logistika. Šios atliekos taip pat yra sandėliuojamos su tikslu jas utilizuoti. Sandėliuojant realizuojamos šios funkcijos:

Nepriklausomai nuo sandėlių varianto, visos operacijos vykdomos iš anksto numatytose ir specialiai tam įrengtose vietose. Kiekviena proceso dalis reikalauja atitinkamų žinių, įrangos, darbuotojų ir kitų sąlygų. Vykdant logistinius procesus labai svarbus yra laikas, kuris yra susijęs su prekės kaina, t.y. kiek įmonei kainuoja atskiros operacijos, kiek jas galima atpiginti.Logistikos procesų valdymas

Atsargos yra viena iš svarbiausių logistikos valdymo sričių. Daugelis firmų vadovų nesirūpina išsiaiškinti realių atsargų laikymo kaštų. O juk tai vienas iš svarbiausių firmos pelningumo rodiklių. Sumažinus bent penktadaliu atsargų laikymo kaštus, firma gali sutaupyti milijonus. Didžiąja dalį sudaro įmonės turto sąnaudos, susidedančios iš nuosavo ir skolinto turto sąnaudų. Realios sąnaudos susideda iš kapitalo sąnaudų, sandėliavimo ir tvarkymo, prekės ar žaliavos senėjimo, prekės sugadinimo, draudimo ir valdymo sąnaudų. Šias sąnaudas galima žymiai sumažinti transportavimo dėka, pasinaudojus principu pačiu laiku. Šio principo esmė klientų poreikių tenkinimas tada kada reikia, pristatant produkcijos kiekį tokį kokio reikia ir kada reikia. Užsakymo kiekis priklauso nuo poreikio gamyboje, remiantis ekonomiškumo principu. Jis padeda subalansuoti atsargų laikymo sąnaudas, įvertinus užsakymo papildymo sąnaudas. Yra įvairių metodų kurie yra gerai pagrįsti moksliniais dokumentais ir naudojami daugelį metų. Bet jie turi vieną trūkumą. Neįmanoma apskaičiuoti prekių ar medžiagų judėjimo taip, kad nesusidarytų atsargų trūkumo ar pertekliaus sandėliuose.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1916 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonaitisj
  • Logistikos procesų vertinimas UAB Equinox Europe įmonės veikloje
    10 - 3 balsai (-ų)
Logistikos procesų vertinimas UAB Equinox Europe įmonės veikloje. (2016 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-procesu-vertinimas-uab-equinox-europe-imones-veikloje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 06:27
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo