Logistikos procesų vertinimas UAB „Girteka logistics“ įmonės veikloje


Įvadas. Apžvalga teoriniu aspektu. Sandėliavimo vaidmuo logistikos sistemoje. Logistikos procesų valdymas. Transportavimo sistemos reikšmė logistikos procesų valdyme. Strateginis planavimas. Logistikos procesų valdymas Uab „Girteka“ įmonėje. Uab „Girteka“ sandelio valdymas. Uab „Girteka“ tarptautiniai pervežimai. Uab „Girteka“ sandėlių logistika. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.


Atsargos yra brangi investicija. Geras atsargų valdymas greitina grynųjų pinigų cirkuliaciją. Kaip ankščiau nagrinėjome daugelis tarptautinių kompanijų vykdo atsargų mažinimo strategiją. Atsargų valdymas iš esmės apima išlaidų balansavimą tarp atsargų turėjimo ir tarp atsargų neturėjimo. Pirmu atveju pinigai mokami sandėliavimui, draudimui, mokesčiams ir t.t.. Antruoju atveju gali sustoti gamyba. Sandėliavimas tai pagamintos produkcijos ar žaliavos saugojimas iki tol kol jos prireiks. Tai materialinė – techninė nepertraukiamos gamybos aprūpinimo sąlyga. Jis apima visas logistikos fazių dalis. Nors atsargos yra iš esmės pinigų įšaldymas, bet be jo negalima nes:

„Sandėlių sistema - tai visuma įmonėje esančių sandėlių, kuriose laikomos gamybai reikalingų materialių išteklių ir pagalbinių medžiagų atsargos, pagaminta produkcija ir kurie turi bendrus materialių vertybių apskaitos požymius“ (Minalga R., 2009). Sandėlių sistemą sudaro aprūpinimo ir paskirstymo sandėliai, veikiantys tiek šalies viduje, tiek ir užsienyje. Ši sistema būtina pertvarkant materialius srautus – keičiant išduodamų ir gaunamų žaliavų kiekius, jų sudėtį, fizikines bei chemines savybes. Sandėliai turi skirtingą paskirtį ir techninę įranga. Kiekviena sandėlių sistema turi skirtingą strategiją susietą su sandėliuose esančių medžiagų apskaita, jų išdėstymu, centralizavimo ir automatizavimo laipsniu. Sandėliai gali būti įrengti:

( Blokinis sandėlis. Sandėliuojami atskirais blokais tiesiai ant sandėlio grindų.

1.3 Transportavimo sistemos reikšmė logistikos procesų valdyme

Pristatymo terminai planuojami pirmiausiai atsižvelgiant į organizacijos gamybos reikmes, gabenimo nuotolį, transporto rūšies parinkimą ir t.t.. Planuojant pristatymus pirmiausiai pasirenkama transporto rūšis, tik po to – konkretūs vežėjai. Vežėjų kiekis priklauso nuo transportavimo atstumo ir/ar dalyvaus įvairios transporto rūšys. Prekes galima vežti lėktuvais, laivais, traukiniais arba autotransportu. Kiekviena transporto rūšis turi savų pliusų ir minusų. Geriausias ekonominis rezultatas gaunamas esant minimaliai abiejų kainų sumai.

Strateginis planavimas – procesas, turintis didelį ir nuolatinį poveikį įmonės veiklai. Jis numato ateities plėtros kryptis ir strategijos įgyvendinimo sprendimus. Padeda numatyti ir spręsti svarbiausias problemas, susijusias su produktų ir žaliavų logistika. Strateginis planavimas traktuojamas kaip formali planavimo sistema. Strateginė verslo planavimo ir plėtros orientacija – naujas, tačiau naudingas valdymo įrankis. Besikeičiančioje verslo aplinkoje turint atitinkamus verslo įrankius, galima susidoroti su problemomis. Apgalvota strategijos vadyba teikia firmai daug privalumų. Pirmiausia - strateginiame planavime pažymima firmos konkurencinė patirtis. Strateginis planavimas vadovui leidžia susidaryti aiškesnę situaciją apie organizaciją, jos aplinką, racionaliau įvertinti firmos potencialą. Antra - strateginis planas nustato įmonės ribas ir nurodo organizacijos kryptį, tai padeda geriau susitelkti į firmos tikslus ir aktyviau jų siekti. Trečiasis privalumas – strateginis planavimas leidžia numatyti firmos ateitį.

Šiuo metu eksploatuojama naujausi vilkikai ir puspriekabes:

2.900 naujų „VOLVO“, „MERCEDES BENZ“ markių vilkikų, atitinkančių „Euro 5 ir 6“ standartus,

2.2 UAB „Girteka“ sandelio valdymas

UAB „Girteka“ VISION WMS (sandėlio valdymo sistema) valdo visus sandėlio procesus ir operacijas realiu laiku, kontroliuoja sandėlio personalą bei naudojamą techniką. Efektyvus sprendimas pasižymi aukšta investicijų grąža, kokybe bei ergonomiškumu. Įmonėje veikianti sandėlio valdymo sitema VISION WMS lengvai pritaikoma prie bet kokios esamos IT sistemos ar finansinių paketų. Pasirinkdami siūloma sandėlio valdymo sistemą VISION klientai gauna vieną iš pačių geriausių šiandienos sprendimų sandėliavimo logistikos valdymo srityje.Naudojamos sandėlio valdymo sistemos technologijos: brūkšniniai kodai, RFID (RDA), Voice (balso).

2.3 UAB „Griteka“ tarptautiniai pervežimai

Įmonės privalumai vežant krovinius iš Lenkijos į daugelį Europos šalių. Bendradarbiaudami su stambiausių pasaulio gamintojų gamyklomis Lenkijoje bei Lietuvoje ir apjungdami logistikos srautus iš Rytų į Vakarus ir iš Vakarų į Rytus, UAB "Girteka" sukuria savo klientams pridėtinę vertę, siūlydami klientams konkurencingus tarifus ir nepriekaištingą servisą. Girtekos automobiliai kas parą nuvažiuoja 300.000 km šia kryptimi gabendami krovinius savo klientams. UAB "Girteka" privalumai vežant krovinius Europos viduje:

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (4536 žodžiai)
  • Universitetas
  • Hahala
  • Logistikos procesų vertinimas UAB „Girteka logistics“ įmonės veikloje
    8 - 1 balsai (-ų)
Logistikos procesų vertinimas UAB „Girteka logistics“ įmonės veikloje. (2016 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-procesu-vertinimas-uab-girteka-logistics-imones-veikloje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 15:45
×
102 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo