Logistikos samprata ir raida


Logistikos samprata ir raida. Logistikos terminologija ir apibūdinimas. Pagrindinės žinios apie logistikos sampratos istorinę raidą. Įmonės veiklos logistika. Informacijos ir prekių srautą judėjimas. Logistikos plėtros veiksniai. Logistikos raidos etapai ir išsivystymo lygiai. Praktikumo užduotis.

Logistika palyginti su tradicinėmis vadybos mokslo šakomis: finansų, rinkodaros ir gamybos valdymu yra gana nauja mokslo šaka. Šio mokslo naujumas, pasireiškia tuo, kad siekiama valdyti ne atskirai kiekvieną veiklos sritį, o koordinuotai. Pirmoji knyga, kurioje kalbama apie koordinuotos logistikos vadybos privalumus, pasirodė tik 1961 m., ir tuo iš dalies galima paaiškinti, kodėl dar nėra visuotinai priimto logistikos apibrėžimo. JAV fizinio paskirstymo vadybos nacionalinės tarybos ( NCPDM -profesionali paskirstymo vadovų organizacija, susikūrusi 1962 m.) nustatytas apibrėžimas yra toks:

Fizinio paskirstymo vadyba yra dviejų ar daugiau veiklų, kurių tikslai -žaliavų, materialinių išteklių ir produkcijos planavimas, gamyba, kontrolė ir efektyvus judėjimas iš gamybos taško į vartojimo tašką, tarpusavio sąveika.

  • Microsoft Word 175 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (5093 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kriste
  • Logistikos samprata ir raida
    10 - 7 balsai (-ų)
Logistikos samprata ir raida. (2014 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-samprata-ir-raida.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 07:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo