Logistikos vadybos personalo valdymo konspektas


Personalo atrankos dokumentai. Gyvenimo aprašymas. Chronologinis gyvenimo aprašymas. Funkcinis gyvenimo aprašymas. Funkcinio gyvenimo aprašymo struktūros pavyzdys. Kombinuotas chronologinis/funkcinis gyvenimo aprašymas. Kombinuoto gyvenimo aprašymo struktūros pavyzdys. Gyvenimo aprašymo formų privalumus ir trūkumus. Bendrieji patarimai. Kiek gyvenimo aprašymų Jums reikia? Gyvenimo aprašymo pateikimas darbdaviui. Kur siųsti gyvenimo aprašymą? Apibendrinimas. Motyvacinis laiškas. Motyvacinio laiško principai ir taisyklės. Motyvacinio laiško planas ir turinys. Dažniausi trūkumai rašant motyvacinį laišką. Pasiruošimas susitikti su darbdaviu. Ko nori ir ieško darbdavys. Jūsų unikalus pardavimo pasiūlymas (UPP). Informacijos apie organizaciją ir darbą rinkimas. Atvykimas į naują organizaciją. Dokumentai ir priemonės, reikalingi pokalbiui. Apranga pagrindinės taisyklės. Ko vengti? Pokalbis su darbdaviu - tai bendravimas. Per pokalbį užduodami klausimai. Galimi klausimai ką tik baigusiems studijas. Rekomendacijos, kaip elgtis per pokalbį su darbdaviu. Darbdavio nekorektiški klausimai. Kaip elgtis? Klausimai darbdaviui. Pokalbio pabaiga. Personalo adaptavimas. Adaptavimo proceso etapai. Adaptavimo metodai. Socializacijos proceso modelis. Išankstinis socialicazijos etapas. Susidūrimo etapas. Pasikeitimo etapas. Pasikeitimo etapo baigtis. Personalo ugdymo sistema. Personalo ugdymo samprata ir tikslai. Personalo ugdymo sistema ir posistemės. Personalo ugdymo strategijos ir metodai. Personalo vertinimas. Personalo vertinimo esmė, tikslai ir nauda. Personalo vertinimui skirti reikalavimai. Personalo vertinimo turinys. Personalo vertinimo metodai. Personalo vertinimo procedūra.

Funkcinis gyvenimo aprašymas (dar vadinamas tiksline autobiografija) atskleis Jūsų įgūdžius ir sugebėjimus taip, kad atrodytumėte tinkamas ir stiprus kandidatas šiam darbui. Profesijai, kai

Šio pobūdžio gyvenimo aprašymas padės perteikti Jūsų kvalifikaciją atskleidžiant darbo patirtį ir pasiekimus. Taigi šio aprašymo pagrindas - Jūsų apibūdinti įgūdžiai, t. y. savas pristatymas kaip kandidato, turinčio šių įgūdžių. Jis taip pat tinka žmonėms, kurių darbo istorijoje yra spragų, dažnai keitusiems darbą ar besistengiantiems pakeisti profesijos kryptį.

Įvardykite savo kvalifikacijas, gebėjimus, patyrimą, įrodantį Jūsų profesinę kompetenciją ir tinkamumą užimti konkrečias pareigas. Galite paminėti datas, darbo stažą ar pan.

Aprašykite bendruosius gebėjimus, kuriuos įgijote dirbdami, mokydamiesi ir dalyvaudami visuomeninėje veikloje.

Nurodykite, kokių turite specialiųjų įgūdžių, kokių gebėjimų įgijote dirbdami konkrečioje organizacijoje.

Nurodykite tik Jums reikšmingas organizacijas, kuriose dirbote ir kokias pareigas atlikote.

Nurodykite mokymosi instituciją (universitetą, kolegiją, amatų mokyklą), išsilavinimo laipsnį, lankytus seminarus, kursus.

Galima sakyti, jog šiuo atveju prie funkcinio gyvenimo aprašymo pridedamas chronologinis darbo ir patirties sąrašas. Daugelyje sričių, ypač kūrybinių, išsilavinimas nėra svarbiausias dalykas, čia mokama už atliktas paslaugas, už tai, ką Jūs galite padaryti. Jei turite patirties ne tik savo profesijos srityje, Jūs galite pažymėti ii kaip įgūdžius, susijusius su būsimuoju darbu. Ši forma padės Jums susieti skirtingus darbus ir parodyti patirties pranašumus ar jos augimą.

darbu. Nurodykite pasiekimus, patirtį, techninius, technologinius gebėjimus, kurie papildytų Jūsų pagrindinių kvalifikacijų sąrašą.

Dažnai žmonės, masiškai siųsdami savo standartinius gyvenimo aprašymus, mano, jog daro viską, kad tik gautų darbą, bet tiesa yra ta, kad beveik 80% darbų gaunama tik išryškinus tam tikrai veiklai reikalingus įgūdžius.

Kiekvienas išsiųstas gyvenimo aprašymas turi išryškinti Jūsų įgūdžius, Jūs privalote save pateikti kaip darbdavio problemų sprendėją. Taigi, kas skaitys jį, turi pamatyti, koks Jūs geras būsite problemų sprendėjas ir vertybių puoselėtojas šioje organizacijoje. Todėl Jūs turite žinoti, kokia yra organizacijoje situacija ir darbo reikalavimai, kokio asmens ji ieško. Kad to pasiektumėte, privalote sekti informaciją (žinodami, kas yra Jūsų darbdavys) ir garantuoti, kad esate būtent tas reikalingas asmuo, kurį apibūdina skelbimas.

Gyvenimo aprašyme nereikalaujama pateikti nuotrauką, o jei vis dėlto manote, jog Jūsų išvaizda taip sužavės darbdavį, kad šis norės matyti Jus kasdien, pasiūlykite nepriekaištingą aukščiausios kokybės fotonuotrauką, tačiau tik gavęs tokį prašymą. Fotografuotis šiam tikslui reikėtų iš anksto ir net keletą kartų, kad galėtumėte atrinkti tinkamiausią nuotrauką.

Pateikiant gyvenimo aprašymą neverta naudoti jokių plastmasinių ar kietais viršeliais aplankalų - jie tik apsunkina skaitymą ir erzina darbdavį

Jeigu neradote darbo, tiesiogiai susijusio su savo profesija, galite bandyti pretenduoti į bet kokią kitą, Jūsų manymu, Jums tinkamą darbo vietą.

Pasirenkant organizaciją, į kurią siųsti savo gyvenimo aprašymą, paskutinis sprendimas gali būti randamas labai netikėtai -šiandieniniame pasaulyje yra daugybė alternatyvų ir šansų.

Pavyzdžiui: šokėjas gali būti [trauktas į kostiumų, spektaklių statymo arba choreografijos veiklą. Virėjas gali parašyti knygą ar straipsnį apie maisto gaminimą.

Seniau pasaulyje dauguma organizacijų stengdavosi į darbą priimti tik gerai parengtus tos srities specialistus profesionalus. Dabar organizacijos, norėdamos geriau orientuotis rinkoje ir atsiliepti į pokyčius, dažnai į darbą priima ir kitų specialybių, turinčius kitokį pasirengimą žmones. Ateityje dauguma specialistų gebės realizuoti 2 -3 įvairių sričių veiklas, dažnai reikalaujančias keisti ir išsilavinimą.

  • Logistika Konspektas
  • Microsoft Word 88 KB
  • 2013 m.
  • 36 puslapiai (13874 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irmina
  • Logistikos vadybos personalo valdymo konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Logistikos vadybos personalo valdymo konspektas. (2013 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-vadybos-personalo-valdymo-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:15
×