Logistikos valdymas x įmonėje


Logistinės sistemos. Logistikos samprata. Pagrindinis logistinių sistemų supratimas. Sisteminis traktavimas logistikoje. Logistinių sistemų analizė. Logistinės sistemos analizės etapai. Sisteminės analizės metodai. Pagrindiniai logistikos principai. Pagrindiniai reikalavimai logistinių sistemų formavimui. Logistikos organizavimas įmonėje. Įmonės organizacinės struktūros. Komandinis darbas. Logistikos personalo valdymas. Pareigybinės instrukcijos ir pareigos.


Logistikos vadyba arba valdymas plačiausiai priimtas terminas, kuris apima ne vien privataus verslo sektoriaus logistiką, bet taip pat ir valstybės/vyriausybės bei ne pelno sektorius. Be to, paslaugų kompanijos, įskaitant bankus, ligonines, restoranus, viešbučius ir t.t. taip pat patiria logistikos iššūkius bei problemas ir logistikos valdymas jiems yra būtinas.

Pateikti reikiamą produktą, tam klientui, kuriam jos reikia, reikiamos kokybės, reikiamos būklės, reikiamoje vietoje, reikiamu laiku, reikiama (tinkama) kaina (vadinami logistikos 7 R).

Valdymo, projektavimo, ir techninių veiklų mokslas, susijęs su reikalavimais, planais, ir tiekimu bei atsargų išlaikymu, kad palaikyti tikslus, planus ir operacijas.

Ši tiekimo grandinės dalis planuoja, įgyvendina ir kontroliuoja produktyvų, efektyvų srautą ir prekių, paslaugų bei susijusios informacijos laikymą nuo pradinio taško iki suvartojimo taško tam, kad patenkinti klientų reikalavimus.

Medžiagų reikalavimai apibrėžimui, pardavimui, pervežimui, atsargų valdymui, sandėliavimui, medžiagų priežiūrai, pramoniniam įpakavimui, įrengimų išdėstymo analizei, paskirstymui, prekių gražinimo priežiūrai, informacijos valdymui, klientų aptarnavimui ir visoms kitoms veikloms, susijusioms su vidinio kliento aprūpinimu medžiagomis( gamyba) ir išorinio kliento (mažmeninės parduotuvės) aprūpinimu produktais.

Šio teksto dėka Logistikos Valdymo taryba sukūrė apibrėžimą. Tačiau svarbu suvokti, kad logistikos kilmė yra karinė ir ilgą laiką logistikos veiklos buvo suprantamos kaip nacionalinė gynyba. Karinis logistikos apibrėžimas apima tiek tiekimą, tiek ir personalą. Logistikos terminas tapo karinio žodyno dalimi 18 amžiuje Europoje. Logistikos tarnautojai buvo atsakingi už stovyklų kareiviams įkūrimą bei jų apgyvendinimą taip pat ir už atsargų tiekimą į sandėlius.

Logistikos sąvoka verslo literatūroje atsirado 1960 metais, kaip fizinis paskirstymas, kurio esmė buvo išvežamoji logistikos sistemos pusė . 1960 metais, karinės logistikos dėmesys nukrypo į techninius logistikos aspektus – patikimumą, palaikymą, konfigūracijų valdymą, gyvavimo ciklo valdymą, besitęsiančią tiekimo paramą, ir t.y. pabrėžima modeliavimas ir kiekybinės analizė.

Priešingai, verslo arba komerciniai apibrėžimai dažniausiai dėmesį sutelkdavo ties plataus vartojimo trumpalaikių prekių marketingu ir fiziniu galutinių produktų paskirstymu. Techninė logistika, jau kariuomenės išbandyta, patraukė verslininkų dėmesį, gaminančių pramoninius produktus, kuriuos reikėjo išlaikyti kartu su atsarginėmis dalimis visą produkto gyvavimo ciklą, pvz., generatoriai, lėktuvai, gamybinė įranga, ir t.t.

Kaip jau buvo minėta, verslo arba komercinis sektorius pradėjo logistikos skirstymą į įvežamąją logistiką (medžiagų valdymą tam, kad palaikyti gamybą ar operacijas) ir išvežamąją logistiką (fizinis baigtų prekių paskirstymas, kad paremti marketingą) 1970-1980 metais. Tada, 1990 metais, verslo arba komercinis sektorius pradėjo matyti logistiką pasiūlos ar paklausos grandinės, kuri sieja visas organizacijas nuo pradinio pardavėjo iki galutinio kliento, kontekste.

Kaip jau buvo kalbėta prieš tai buvusioje dalyje, tiekimo grandinės valdymas reikalauja bendradarbiavimo, medžiagų ir prekių srautų suderinimo visose organizacijos logistikos sistemų tinkle.

Praktikoje realizavus šį požiūrį buvo gautas dar iki tol jokiais kitais metodais nepasiektas papildomas pelnas. Ši nauja integracine kryptis transformavosi į naują, savarankišką mokslinę tyrimų ir ūkinikavimo praktikos kryptį - moderniąją logistiką.

Viena iš jų susieta su funkciniu požiūriu į prekių judėjimą, t. y. visų fizinių operacijų valdymą, kurias būtina atlikti pristatant prekes nuo tiekėjo iki vartotojo.

Kita kryptis apibūdinama labiau platesniu požiūriu. Šiuo atveju, be prekių judėjimo operacijų, ji įjungia tiekėjų ir vartotojų rinkų analizę, paklausos ir pasiūlos įvertinimą prekių ir paslaugų rinkoje bei koordinaciją, o taip pat atlieka prekių judėjimo proceso dalyvių interesų harmonizavimą.

Vieni mokslininkai (Christopher, 1985; Shapiro, 1995; Weber, 1993) apspręsdami logistikos esmę, akcentuoja dėmesį į valdymo aspektą. Pagal juos - logistika tai į įmonę patenkančios ir ten apdorojamo ir šią įmonę paliekančio materialinio produkcijos srauto ir jį atitinkančio informacinio srauto planavimas, valdymas ir kontrolė.

  • Logistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 64 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (5285 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arturas
  • Logistikos valdymas x įmonėje
    10 - 6 balsai (-ų)
Logistikos valdymas x įmonėje. (2016 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistikos-valdymas-x-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 07:01
×