Logistiniai procesai


Įvadas. Logistiniai procesai teoriniu požiūriu. Sandėliavimo logistika. Transportavimas logistikos sistemoje. Uab ,,delta logistics group“ logistinių procesų valdymas. Uab ,, Delta logistics group“ charakteristika. Uab ,,Delta logistics group“ transportavimo logistikos procesai. Uab ,,Delta logistics group“ sandėliavimo logistikos procesai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Kursinio darbo objektas : UAB ,, Delta logistics group“ logistiniai procesai;

Kursinio darbo tikslas: Pateikti UAB ,,Delta logistics group“ naudojamus logistinius procesus;

Kursinio darbo uždaviniai:

Įvertinti logistinius procesus teoriniu aspektu;

Pateikti UAB ,, Delta logistics group“ charakteristiką;

Nustatyti UAB ,, Delta logistics group“ logistinius sandėliavimo procesus ;

Pateikti UAB ,, Delta logistics group“ prekių transportavimo aspektus.

Logistika – moklas, nagrinėjantis žaliavų, medžiagų, galutinės produkcijos judėjimo srautų nuo gamintojo link vartotojo organizavimą, koordinavimą, planavimą ir apimantis įvairių veiklos rūšių įmonės ir ūkio šakas, teikiančias logistines paslaugas ( D. Bazaras, 2004).

Sandėliai pagal funkcines logistikos sistemos veiklos sritis gali būti klasifikuojami į:

Aprūpinimo ir tiekimo srities sandėlius, kurie naudojami žaliavoms. Medžiagoms bei komplektuojamosiomis dalims saugoti ir aprūpinti gamybą šiais komponentais (I. Meidutė, 2012). Aprūpinimo sandėlius galima suskirstyti į:

medžiagų ir žaliavų sandėlius. Čia saugomi kroviniai dažnai būna birios ar skystos konsistencijos.

gamybinės paskirties produkcijos sandėlius. Šiuose sandėliuose saugomi vienetiniai kroviniai, pasižymintys didele mase, tipine nomenklatūra ir didele krovos darbų apimtimi.

Gamybinės srities sandėlius, kurie yra sudėtinė gamybos organizacinės sistemos dalis, skirta gamybinio proceso priežiūrai užtikrinti. Tokiose sandėliuose saugomi nebaigtos gamybos produktai, įranga ir įrankiai, atsarginės detalės ir pan. Saugojimo laikas šiuose sandėliuose paprastai būna trumpas, o tai savo ruožtu leidžia pasiekti aukštą krovinių apdorojimo automatizacijos ar mechanizacijos lygį (I. Meidutė, 2012)

Tiekimo ir paskirstymo srities sandėlius, kurie užtikrina nenutrūkstamą produkcijos judėjimą iš gamybinės srities į vartojimo rinkas. Pagrindinė jų paskirtis – gamybinio asorimento pavertimas prekybiniu (I. Meidutė, A.V. Vasiliauskas, 2007) Šios funkcinės srities sandėliai klasifikuojami į:

galutinės produkcijos ir gamintojų paskirstymo sandėlius. Juose sandėliuojama sąlygiškai vienarūšė vienetinė produkcija.

didmeninės prekybos sandėlius. Iš jų produkcija tiekiama smulkiems vartotojams ar mažmeninės prekybos tinklams.

mažmeninės prekybos sandėlius. Šie sandėliai aprūpina mažmeninės prekybos tinklą. Iš sandėlio tiekiama mažomis partijomis, bet gana dažnai. Sandėliai dažniausiai būna smulkūs, todėl juose diegiama mechanizuota arba rankinė krovinių apdorojimo technologija.

Pasak I.Meidutės ir A.V. Vasiliausko (2007) pagrindinis sandėlio tikslas ir uždaviniai yra logistinės sistemos, kurios sudėtinė dalis yra sandėlis, optimizavimas. Todėl sandėlis turi prisitaikyti prie bet kokių šios sistemos pokyčių, susijusių su krovinių kaupimu, perkrovimu, paskirstymu ir klientų aptarnavimu.

Materialiųjų srautų intensyvumo pritaikymas vartotojo poreikiams. Tai reikškia, kad sandėlis atlieka ne tik junginio tarp tiekėjo ir vartotojo vaidmenį, bet ir lanksčiai reaguoja į paklausos pokytį didindamas ar mažindamas produkcijos partiją.

Materialiojo srauto asortimento pritaikymas atsižvelgiant į kliento užsakymą. Tai yra atitinkamo prekių asortimento, atsižvelgiant į vartotoją, sujungimas į vieną siuntą.

Krovinių koncentracijos ir saugojimo užtikrinimas. Ši funkcija leidžia išlyginti skirtumus tarp produkcijos suvartojimo ir jos pagaminimo ir taip užtikrinti nenutrūkstamą gamybą bei tiekimą siekiant palaikyti reikiamą sukauptų atsargų lygį.

Laikinas materialių vertybių saugojimas. Laikino saugojimo funkcija reikalauja atlikti šiuos darbus: paskirstyti krovinius į sandėliavimo vietas, sudaryti reikiamas sandėliavimo sąlygas bei paimti krovinius iš atitinkamų sandėliavimo vietų.

Materialių srautų performavimas. Tai yra vienų krovimo vienetų išskaidymą į atskiras sudedamąsias dalis arba šių dalių sujungimą į reikiamą krovimo vienetą.

Papildomų logistinių paslaugų teikimas. Šios paslaugos dažnai yra susijusios su reikiamų kokybinių ir kiekybinių charakteristikų suteikimu duotajam kroviniui.

Dabartinėje logistikos sistemoje funkcinė transporto sritis apima ne vien tik fizinį produkcijos judėjimą iš vieno taško į kitą, bet ir tokias operacijas kaip: krovinių ekspedijavimas, informacijos perdavimas, krovinių apdorojimas (pakavimas, žymėjimas, siuntų sujungimas, skaidymas, paruošimas ir kt.), draudimas, muitinės paslaugos ir pan.

I. Meidutė (2012) teigia, kad priklausomai nuo logistinės sistemos ir jos pobūdžio transporto sistemas būtų galima išskirti į vidaus ir išorės.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3771 žodžiai)
  • Universitetas
  • Orinta
  • Logistiniai procesai
    10 - 6 balsai (-ų)
Logistiniai procesai. (2015 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistiniai-procesai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 16:51
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo