Logistinių anuitetinių draudimo tarifų skaičiavimas


Įvadas. Tam tikro amžiaus sulaukimo draudimas. Paprastųjų ir logistinių anuitetinių draudimo tarifų skaičiavimai ir jų palyginimas. Išvados. References.

Ankščiau išnagrinėtų logistinių draudimo anuitetų ir jų pagalba išspręstų pavyzdžių rezultatai tokie patys, kaip ir pagal įprastus draudimo anuitetus. Taip buvo todėl, kad abiejuose pavyzdžiuose kapitalo ištekliai buvo praktiškai neriboti (begaliniai). Tuo buvo siekiama palyginti skaičiavimo rezultatus, gautus pagal naują (logistinę) skaičiavimo metodiką. Palyginus paaiškėjo, kad gauti rezultatai iš esmės sutampa.

Pažymėtina, kad vienkartinė įmoka keičiasi kintant kapitalo ištekliams (išteklių normai): mažėjant ištekliams didėja premijos dydis.

Rentos (pensijos) vienkartinės premijos dydis taip pat esmingai priklauso nuo skaičiavimuose naudojamos diskonto normos reikšmės. Įprastiniuose draudimo skaičiavimuose diskonto norma yra vos keli (paprastai 2-4 %) procentai. Čia prisieina įvertinti tai, kad didėjant palūkanų normai, mažėja draudėjo mokama premija ir atvirkščiai, mažėjant šiai normai – premija didėja.

Parenkant diskonto normą, kai yra naudojami logistiniai draudimo anuitetai, būtina įvertinti išteklių normos dydį. Jei paaiškėja, kad numatomi ištekliai yra riboti, o premija lieka tokia pati, būtina padidinti palūkanų normą. Pažymėtina, kad mažėjant išteklių normai, ekvivalenčioji diskonto norma didėja. Čia visais atvejais premijos dydis yra pastovus ir yra lygus premijos dydžiui su bazine palūkanų norma.

  • Draudimas Esė
  • Microsoft Word 50 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (2195 žodžiai)
  • Edita
  • Logistinių anuitetinių draudimo tarifų skaičiavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Logistinių anuitetinių draudimo tarifų skaičiavimas. (2014 m. Rugsėjo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistiniu-anuitetiniu-draudimo-tarifu-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 09:04
×