Logistinių procesų valdymas UAB „Vlantana“ veikloje


Įvadas. Logistikos samprata ir logistikos procesai. Logistikos samprata. Logistikos procesai. Sandėliavimas. Transportavimas. Uab „Vlantana“ logistinių procesų valdymas. Uab „Vlantana“ charakteristika. Uab „Vlantana“ transportavimas. Sandėliavimas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Logistika – viena iš svarbiausių ūkio šakų, apimanti verslo produktų ir informacijos judėjimą ir sandėliavimą tarptautiniu mastu. Logistikos veikla vykdoma visame pasaulyje dvidešimt keturias valandas per parą ir septynias dienas per savaitę. Tiesiogiai ar netiesiogiai logistika susijusi su daugeliu gyvenimo sferų. Logistikos paskirtis – užtikrinti produktų ir paslaugų tiekimą ten, kur būtina ir kur tada jų reikia. Ne visose verslo veiklose galima išskirti tokią gausą procesų ir operacijų, geografinių veiklos apimčių kaip logistikoje. Logistikos veikla yra labai įvairi. Tai transportavimo, sandėlių veiklos, atsargų formavimo ir jų valdymo, logistinės informacijos valdymas ir kt. Logistikos sąvoką apibrėžti vienareikšmiškai yra sudėtinga. Logistikos veiklos neįmanoma nagrinėti atsietai nuo kitų veiklų – verslo įmonės vadybos, rinkodaros, gamybos, paslaugų teikimo.

Logistika šiuolaikiniame versle yra integruotas materealiųjų ir informacijos srautų valdymo procesas, skirtas patenkinti vartotojų poreikius su mažiausiomis bendrosiomis išlaidomis. Tai apima visas ūkinės veiklos sritis: tiekimo šaltinius ir žaliavų įsigyjimą, produktų gamybą, paskirstymą ir patenkinimą vartotojams.

Darbo objaktas – UAB „VLANTANA“ įmonės logistinių procesų valdymas.

Darbo tikslas - Išanalizuoti UAB „VLANTANA“ logistikos veiklos procesus.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti logistikos sąvoka ir kokie yra logistikos procesai;

Pateikti UAB „VLANTANA“ charakteristika;

Nustatyti UAB „VLANTANA“ turimus sandėlius;

Išsiaiškinti UAB „VLANTANA“ atliekamas transportavimo paslaugas.

Logistikos procesus susieja gamybą ir vartojimą. Viena pagrindinių logistikos funkcijų – transportavimo proceso aprūpinimas: transporto priemonių numatymas, pateikimas pakrauti, kitos transportavimo užduotys (V. Paulauskas, 2007).

Prekių sandėliavimas yra svarbus logistikos proceso elementas, užtikrinant jų realizavimo valdymą ir optimizuojant savikainą. Sandėliavimo procesas apima fizinį sandėliavimą, apskaitą (taikant informacines sistemas), prekių priežiūrą, prekių kiekio ir kokybės kontrolę logistikos procese (V. Paulauskas, 2007).

Logistinių procesų nuoseklumo požiūriu prieš pradedant organizuoti materealių srautų yra būtina jį teisingai suplanuoti. Suplanavus materealų srautą, prasideda jo organizavimas arba realizavimas. Srautų organizavimas atskleidžiamas per įvairių transporto rūšių naudojimą, sandėliavimo procesus, materealių srautų paruošimą jų realizavimui (R. Minalga, 2009).

Sandėliavimas – tai seka įvairių transportavimo, krovimo bei sandėliavimo operacijų (įskaitant ir pagalbines), atliekant pagrindinį uždavinį – planinį sandėlio krovinių formavimą pagal kiekį ir atitinkamą rūšį. Sandėliavimas logistikoje suprantamas kaip sandėliavimo sistemos funkcionavimas (R. Minalga, 2009).

Sandėliai logistikoje yra būtina materealinė – techninė sąlyga nepertraukiamam gamybos ir vartojimo procesams aprūpinti. Sandėliavimas logistikoje – tai įvairių transportavimo, krovimo bei sandėliavimo operacijų (įskaitant ir pagalbines) seka atliekant pagrindinį uždavinį – planinį sandėlio krovinių formavimą pagal kiekį ir atitinkamą rūšį. Sandėliavimą būtų galima apibrėžti kaip materealaus srauto formą, nes sandėliuose materealus srautas nenutrūksta – jis pakeičia greitį (sulėtėja). Sandėliavimas logistikoje reikaluja nemažų sąnaudų: žemės ploto įsigyjimui, sandėlio statybai, reikiamų įrengimų bei įrangos pirkimui, atsargų įsigyjimui, jų priežiūrai ir pan. Be to, sandėliuojamos atsargos reikalauja nemažų įmonės apyvartinių lėšų, kurios kartais naudojamos neefektyviai. Todėl lėšų taupymo sumetimais sandėliavimo reikėtų vengti. Tačiau praktiškai yra kitaip. Kadagi žaliavų rinka ir prekių vartotojai nutolę nuo gamybos vietų labai skirtingais atstumais, sukaupti ir papildyti reikiamų atsargų kiekius būtų neįmanoma. Todėl praktinėje įmonių veikloje sandėliavimas yra būtinas.

Kiekvienas sandėlis susideda iš atskirų sektorių, turinčių tikslinę paskirtį: priėmimo – išdavimo, sandėliavimo, atrinkimo, komplektavimo, paruošimo išdavimui.

Pagal logistikos veiklos sritis ir paskirtį sandėliai yra skirstomi į žaliavų (aprūpinimo), gatavos produkcijos (paskirstymo), gamybinius, komplektavimo, įrankių, atsarginių dalių, pagalbinių mežiagų ir pan (R. Minalga, 2009).

Sandėliai logistikoje klasifikuojami ir skirstomi pagal daugelį požymių.

  • Logistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3972 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Logistinių procesų valdymas UAB „Vlantana“ veikloje
    9.3 - 11 balsai (-ų)
Logistinių procesų valdymas UAB „Vlantana“ veikloje. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/logistiniu-procesu-valdymas-uab-vlantana-veikloje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:37
×