Justinas Marcinkevičius. Lopšinė žodžiui ir kalbai kūryboje


Tautiskumas marcinkevicius. Lopsines referatas. Justinas marcinkevicius lopsine analize. Justinas marcinkevicius kuryboje tautiskumas. Marcinkeviciaus eilerascio gimtoji kalba analize. Marcinkevicius ir lietuviu kalba. Kalbos tema justino marcinkeviciaus poezijoje. Just. marcinkevicius gimtoji kalba analize. Marcinkevicius lopsine. Marcinkeviciaus lopsine.

Lopšinė žodžiui ir kalbai Justinas Marcinkevičiaus kūryboje. Lopšinė. Kas tai yra? Visi žinome, kad lopšinė - tai daina, kupina meilės ir švelnumo. Ji skirta kūdikiui. Pirmąjį kartą išgirstame lopšinę iš motinos lūpų. Tai kas yra lopšinė šiuo atveju? Ar tai tik metafora? Vis dėlto tai yra lopšinė,tik ją dainuoja ne motina kūdikiui. Justinas Marcinkevičius dainuoja lopšinę ne vaikui, o gimtajai kalbai.

Lopšinė. Ji skirta kūdikiui. Tai kas yra lopšinė šiuo atveju? Ar tai tik metafora? Vis dėlto tai yra lopšinė,tik ją dainuoja ne motina kūdikiui. Just. Marcinkevičius dainuoja lopšinę ne vaikui, o gimtajai kalbai. Jis tik tęsia kitų pradėtą tradiciją. Kas pradėjo šią seną ir gražią tradiciją sunku pasakyti. Labai gražia lopšinę kalbakaip just. Marcinkevičius parodo meilę mūsų kalbai ir žodžiui? Jog jam svarbiausia gimtoji kalba rodo tai, kad daugelis jo kūrinių yra skirti būtent kalbai. dienoraštyje be datų poetas galvoja ir mąsto apie kalbą, primena jau visiems žinomą tiesą,jog kalba - svarbiausias tautos požymis,tai ji yra tautiškumo formuotoja ir palaikytoja. Just. Marcinkevičius apie kalbą mąsto ir filologiškai, ir filosofiškai. Juk žmogus, jo egzistavimas, poezija ir kalba - visa tai be galo glaudžiai ir tampriai susiję. Jie lyg vienas kita paaiškina ir papildo. Šiame kūrinyje kalbos samprata yra vientisa ir originali. Skaitant dienoraštį be datų juntamas žodžio ribotumas, bejėgiškumas: žmogus mąsto ir jaučia kur kas daugiau, negu jis moka ir gali pasakyti. tačiau šiuo atveju žodžio ribotumas, tai nėra kaltinimas kalbai. Anaiptol, ribotumas yra todėl, kad žmogus dar nesubrendęs iki tokio lygio, kad galėtų laisvai reikšti savo mintis žodžiais. Kai jis bus pajėgus tai išsakyti ne tik jausmais, tada atsiras ir žodis. Kalba mums atskleidžia daugiausia žmogaus ir pasaulio paslapčių: nei garsu, nei spalva nepasakysi tiek daug, kiek žodžiu . Juk poetinio žodžio daugiareikšmiškumas ir įvairiaspalviškumas kyla iš mūsų kasdieninės kalbos. Just.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (922 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ema
  • Justinas Marcinkevičius. Lopšinė žodžiui ir kalbai kūryboje
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Justinas Marcinkevičius. Lopšinė žodžiui ir kalbai kūryboje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lopsine-zodziui-ir-kalbai-marcinkeviciaus-kuryboje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:15
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo