Loterijų ir azartinių lošimų mokestis ir analizė Lietuvoje


Įvadas. Loterijų ir azartinių lošimų mokestis. Teisė organizuoti loterijas ir lošimus. Loterijų ir lošimų mokesčio bazė. Loterijų ir lošimų mokesčio tarifas ir dydis. Loterijų ir lošimų mokėjimų apskaičiavimo ir mokėjimo tvarka. Mokesčio vaidmuo Nacionaliniame biudžete. Loterijų ir lošimų mokesčio dalis Nacionaliniame biudžete. Surenkamo mokesčio dinamika. Mokesčio apžvalga einamaisiais metais. Kiti su loterijomis ir lošimais susiję mokesčiai. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Kiekvienas valstybės pilietis turi prievolę mokėti mokesčius. Įvairūs mokesčiai taikomi tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Vienas iš juridiniams asmenims taikomų mokesčių yra Šis mokestis yra svarbus tam, kad būtų užtikrintas teisingumas, nes loterijų ir azartinių lošimų organizatoriai uždirba dideles pajamas, dėl jų organizuojamos veiklos gali išsivystyti priklausomybė, todėl valstybė papildomai apmokestina tokias paslaugas ir veiklos rūšis, kurios kuria ne tik ekonominę veiklą, bet ir gali sukelti pavojų.

Darbo objektas: Loterijų ir azartinių žaidimų mokestis.

Darbo tikslas: Išanalizuoti mokesčio subjektą, objektą, tarifus, įtaką valstybės biudžetui.

Darbo uždaviniai:

Išnagrinėti LR Loterijų ir azartinių lošimų mokesčio įstatymą

Išanalizuoti, kokią reikšmę šis mokestis turi nacionaliniame biudžete

Aptarti, kitus su loterijomis ir lošimais susijusius mokesčius

Loterijų ir lošimų mokesčių įstatyme nustatyta, kad šio mokesčio mokėtojai yra juridiniai asmenys, organizuojantys loterijas pagal Lietuvos Respublikos loterijų įstatymą (toliau – Loterijų įstatymas) ir organizuojantys azartinius lošimus pagal Lietuvos Respublikos lošimų įstatymą (toliau – Lošimų įstatymas).

1.1 Teisė organizuoti loterijas ir lošimus

Loterijų įstatyme nustatyta, kokiems juridiniams asmenims galima organizuoti loterijas. Loterijos yra suskirstytos į didžiąsias ir mažąsias, todėl jiems taikomi skirtingi reikalavimai.

1.2 Loterijų ir lošimų mokesčio bazė

1.3 Loterijų ir lošimų mokesčio tarifas ir dydis

1.4 Loterijų ir lošimų mokėjimų apskaičiavimo ir mokėjimo tvarka

Diagrama 1 Loterijų ir lošimų mokesčio dalis biudžete 2001-2014 m. (proc.)

Priėmus Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymą 2001 m., tais pačiais metais pajamų iš šio mokesčio buvo surinkta tik 20 tūkst. Lt, nors planuota 250 000 tūkst. Lt. Tai yra milžiniškas skirtumas tarp plano ir fakto. Manau, taip galėjo įvykti dėl to, kad mokestis įvestas naujai, ne visi apmokestinimo subjektai jį sumokėjo, mokesčio administravimas ir tikrinimas nebuvo tikslus, dėl to susidarė didžiulis skirtumas.

  • Microsoft Word 130 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1636 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Loterijų ir azartinių lošimų mokestis ir analizė Lietuvoje
    8 - 1 balsai (-ų)
Loterijų ir azartinių lošimų mokestis ir analizė Lietuvoje. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/loteriju-ir-azartiniu-losimu-mokestis-ir-analize-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 20:17
×