Lr gyventojų pajamų mokesčio įstatymas


Įvadas. Kas? Kiek? Kur? Gyventojų pajamų mokestis, kas tai? Kas apmokestinama gyventojų pajamų mokesčiu? Kas yra šio mokesčio objektas? Koks pelno mokesčio tarifas? Koks yra mokestinis laikotarpis? Ar yra lengvatų ir išimčių? Kokios jos? Neapmokestinamosios pajamos. Neapmokestinamas pajamų dydis. Iš pajamų atimamos išlaidos. Administravimas.


Seniai seniai, antikos laikais, kai žmonės buvo susibūrę gentimis, nuo genties iki genties keliaudavo grupelė žmonių, o gal tiksliau būtų ją pavadint armija arba tik karu besiverčiančia gentimi, kurią kitos gentys turėdavo išlaikyti, o ši įsipareigodavo ginti jas - tai buvo lyg mokestis mainais už gynyba. Laikui bėgant mokesčių forma nuolat kito - mokesčiai buvo mokami auksu, sidabru, gyvulių bandomis, taip pat augaliniais maisto produktais – grūdais, aliejumi, vynu ir pan., kol galiausiai įsigaliojo moderniausia mokesčių forma - pinigai.

Šiais laikais kiekvienos valstybės ekonominį pagrindą sudaro mokesčiai ir turimas turtas. Valstybė renka mokesčius manais aprūpindama žmones nemokamomis medicininėmis paslaugomis, aprūpinimu ginklais, krašto apsauga ir pan. Vargu ar valstybė sugebėtu tinkamai funkcionuot ir mus aprūpinti daugeliu dalykų, jeigu nebūtų mokesčių sistemos ir tvarkos.

Gyventojų pajamų mokestis, tai progresinis mokestis. Mokesčiai, kurie santykinai didėja didėjant pajamoms, gaunant didesnį pelną, turint ar įsigyjant vertingesnį turtą didėja. Vienas iš tokių yra pajamų mokestis. Jis mokamas pvz.: nuo algos, verslo, loterijų laimėjimų ir pan. Šis mokestis skaičiuojamas nustatytu tarifu nuo sumos, viršijančios nustatytą minimumą. Fizinių asmenų mokamas mokestis nuo jų gautų pajamų (darbo užmokesčio, turto pardavimo ir pan.). Pagrindinis šio mokesčio įstatyminis aktas yra Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas.

Šiuo mokesčiu apmokestinamos tiek nuolatos gyvenančių Lietuvoje fizinių asmenų pajamos, tiek užsienyje gyvenančių žmonių, kurių pajamų šaltinis yra Lietuvoje, pajamos.

Nuolat vykdo veiklą (užbaigtas komercinis operacijų ciklas);

Vykdo savo nuolatinę veiklą per priklausomą atstovą (agentą).

c) veikla atitinka, nenuolatinio Lietuvos gyventojo per tą agentą vykdomą veiklą.

Pajamoms, gautoms iš paskirstytojo pelno, nepriskiriamos neribotos civilinės atsakomybės vieneto dalyvio pajamos.

Fiksuoto dydžio pajamų mokestis, sumokamas įsigyjant verslo liudijimą. Fiksuotus dydžius nustato savivaldybių tarybos.

ne individualios veiklos turto, atitinkančio įstatyme nustatytas sąlygas, pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamos;

„MOKEŠČIŲ GRĄŽINIMAS" yra mokesčių grąžinimo paslauga, kurios pagalba galima susigrąžinti valstybės biudžeto Lietuvos Respublikos gyventojui priklausantį gyventojų pajamų mokestį (GPM), kuris jam teisėtai priklauso.

Visi Lietuvos gyventojai, kurie atitinkamais metais (pvz. 2011, 2012) gavo apmokestinamųjų pajamų. Nesvarbu, kokios rūšies apmokestinamos pajamos buvo gavotos (išskyrus pajamas, uždirbtas pagal verslo liudijimą).

Pagal Lietuvos mokesčių įstatymus gyventojų pajamų mokestį galima susigrąžinti, jeigu:

pradėta dirbti ne nuo metų pradžios, pvz.: 2001 metais įsidarbinta vasario mėnesį arba vėliau;

metų eigoje buvo keista darbovietė arba netekus darbui ir dėl to bent 1 mėnesį niekur nedirbta, pvz. 2012 metais rugsėjo mėnesį buvo nutraukti darbo santykiai ir spalio mėnesį arba ilgiau niekur nedirbta.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2565 žodžiai)
  • Audrius
  • Lr gyventojų pajamų mokesčio įstatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lr gyventojų pajamų mokesčio įstatymas. (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/lr-gyventoju-pajamu-mokescio-istatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:02
×