LR ir ES juridinių asmenų formos, jų panašumai ir skirtumai


Įvadas. Lietuvos Respublikos juridinių asmenų formos. Akcinės bendrovės. Uždarosios akcinė bendrovės. Žemės ūkio bendrovės. Kooperatinės bendrovės. Tikrosios ūkinės bendrijos. Komanditinės ūkinės bendrijos. Individualios įmonės. Mažoji bendrija. Viešosios įstaigos. Europos Sąjungos juridiniai asmenys. Europos ekonominių interesų grupė. Europos bendrovė. Europos kooperatinė bendrovė. Išvados. LR juridinių asmenų ir ES juridinių asmenų panašumai. LR juridinių asmenų ir ES juridinių asmenų skirtumai.

Juridinis asmuo – pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ir atsakovu teisme (CK 2.33 str. 1 d.). Lietuvoje gausu įvairiausių juridinių asmenų. Tačiau Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir tapus jos dalimi, aktualūs tapo ne tik mūsų šalies juridiniai asmenys, bet ir Europos Sąjungos juridiniai asmenys. Europos Sąjungos juridiniai asmenys – tai naujos galimybės ir iššūkiai Lietuvos verslininkams, kuriais tinkamai pasinaudojus galima gauti ne tik piniginės bet ir asmeninės naudos. Tačiau pirmiausia kiekvienas turi žinoti, kokios gi yra juridinių asmenų rūšys tiek Europos Sąjungoje, tiek ir Lietuvoje, kuo jos visos yra panašios ir kokie yra jų esminiai skirtumai. Šiame darbe ir bus siekiama atskleisti Lietuvos ir Europos Sąjungos juridinių asmenų rūšis, bei atskleisti jų pagrindinius panašumus ir skirtumus.

Privatieji juridiniai asmenys būna:

Tai – ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys, įsteigti fizinių arba fizinių ir juridinių asmenų, tenkinantys jų narių ekonominius, ūkinius ir socialinius poreikius. Nuosavas bendrovės kapitalas formuojamas iš narių įnašų (pajų) ir bendrovės pelno. Bendrovės valdymo organai – narių susirinkimas ir valdyba.

Tiesiogiai ar netiesiogiai bet kokiu pagrindu turėti savo narių akcijų.

Europos kooperatinė bendrovė yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo. Europos kooperatinės bendrovės tikslas – tenkinti savo narių poreikius ir (arba) plėtoti jų ekonominę ir (arba) socialinę veiklą.

Europos kooperatinės bendrovės veikla turi būti vykdoma siekiant, kad kiekvienas narys turėtų naudos iš Europos kooperatinės bendrovės veiklos pagal savo dalyvavimą. Valdymo teisių nariams suteikiama po lygiai, vadovaujantis principu „vienas narys – vienas balsas“, Reglamente nustatyti atvejai, kada galimas svertinis balsavimas. Neturi būti jokių dirbtinių narystės apribojimų (atvirų durų, arba išorinio abipusiškumo principas).

Europos kooperatinės bendrovės kapitalas dalijamas į pajus. Jei steigiant Europos kooperatinę bendrovę jos įstatai nenustato kitaip, kiekvienas Europos kooperatinės bendrovės narys neatsako didesne suma nei jo pasirašyto kapitalo vertė.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2256 žodžiai)
  • Mokykla
  • Julita
  • LR ir ES juridinių asmenų formos, jų panašumai ir skirtumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
LR ir ES juridinių asmenų formos, jų panašumai ir skirtumai. (2015 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lr-ir-es-juridiniu-asmenu-formos-ju-panasumai-ir-skirtumai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 18:30
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo