LR kariuomenė Karininko profesija


Kario (karininko) profesija. Kas yra karininkas? Karininkas. Tai sąvoka, naudojama apibūdinti asmenį. Kokį darbą atlieka karininkas? Pagrindinė karininko tarnybos paskirtis ir kompetencija – vadovauti priskirtam daliniui. Reikalingos savybės ir būtini gebėjimai. Ypač aukšta motyvacija. Nepriekaištinga sveikatos būklė. Darbo aplinka, sąlygos. Paprastai karininkai atlieka tarnybą kariuomenės batalionuose ir kituose vienetuose. Darbo priemonės. Konkrečių priskirtųjų, arba kitokių kaip kovinė kario ekipuotė. Reikalingas išsilavinimas ir mokslo kryptis. Norint įstoti į Lietuvos karo akademiją.Karjeros galimybės. Kariuomenėje kiekvienam sudarytos sąlygos siekti karjeros. Kvalifikacijos kėlimas. Visas karinis personalas, neišskiriant rango.


Karininkas tai sąvoka, naudojama apibūdinti asmenį, ginkluotojų pajėgų narį, kuris užima vadovaujančias pareigas bei turi jam suteiktą karininko laipsnį. Ne kiekvienas vadovaujantis karys yra karininkas. Karininku tampama po pirmojo karininko laipsnio oficialaus suteikimo.

Pagrindinė karininko tarnybos paskirtis ir kompetencija – vadovauti priskirtam daliniui. Karininkas yra atsakingas už strateginį valdymą, operacinio ir strateginio lygmens operacijų organizavimą, jam priskiriamos monitoravimo ir kontrolės užduotys. Karininkai vadovauja žemesnio rango karininkams arba kariams.

Ypač aukšta motyvacija. Nepriekaištinga sveikatos būklė. Ypač geri fizinio pasirengimo rodikliai. Kritinis ir dedukcinis mąstymas. Baimių neturėjimas, valia įveikti iššūkius. Gebėjimas prisitaikyti prie įvairių darbo ir išgyvenimo sąlygų. Gebėjimas priimti greitus, logiškus, koordinuotus veiksmus. Nepriekaištinga reputacija, aukšta moralė ir etika. Išvystytas matematinis mąstymas, geri tiksliųjų mokslų rezultatai.

Paprastai karininkai atlieka tarnybą kariuomenės batalionuose ir kituose vienetuose.

  • MS PowerPoint 5002 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (383 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Amadėjus
  • LR kariuomenė Karininko profesija
    10 - 1 balsai (-ų)
LR kariuomenė Karininko profesija. (2018 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/lr-kariuomene-karininko-profesija.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 17:00
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo