LR konstitucijos garantuojamos žmogaus teisės į laisvę pažeidimas


Literatūra apie žmogaus teises. Konstitucinis pazeidimas. Žmogaus laisvės pažeidimas. Laisves pazeidimas. Zmogaus teises ir laisves skaidres. Referatas lietuvos respublikos konstitucijos garantuojamos pilieciu laisves ir teises. Zmogaus teise i laisve rasinys. Konstitucines teises pazeidimai. Zmogaus teise i laisve pazeidimai. Lr pilieciu teises ir laisves garantuojamos konstitucijos.

Įvadas. Teisinės žmogaus teisių ir laisvių garantijos. Konstitucinė žmogaus teisių ir laisvių apsauga baudžiamosios teisės priemonėmis. Neteisėtas žmogaus laisvės suvaržymas. Prekyba žmonėmis. Vaiko laisvės suvaržymas. Praktinis baudžiamosios teisės taikymas. Išvados. Literatūros sąrašas. Lietuvos respublikos konstitucijos garantuojamos žmogaus teisės į laisvę pažeidimas – tema, kuri savo aktualumu, skatina nuolatines diskusijas bei teisininkų susidomėjimą. Jos aktualumą visų pirmą lemia, tai, kad ši tema savyje apima dvi fundamentalias savarankiškas teisės šakas: baudžiamąją ir konstitucinę.

Lietuvos respublikos konstitucijos garantuojamos žmogaus teisės į laisvę pažeidimas – tema, kuri savo aktualumu, skatina nuolatines diskusijas bei teisininkų susidomėjimą. Kita be galo svarbi priežastis, tai pereinamasis laikotarpis, kai iki 2003 gegužės d. Galiojusį baudžiamąjį kodeksą, pakeitė naujasis, su savo reglamentavimo ypatumais.

Be to, plėtojant darbo temą, tenka daryti išvadą, kad Lietuvos nacionalinė teisė, nėra visiškai suderinta su tarptautine, kuri skiria ypatingai didelį dėmesį žmogaus teisių ir laisvių apsaugai. Net ir ratifikuodamas atitinkamas tarptautines sutartis ar konvencijas, įstatymų leidėjas ne visada priima atitinkamą teisės aktą ar suderina jau esančius.

Džiugu tai, kad literatūros šia tema yra tikrai pakankamai. Tenka pripažinti, kad tokia jos gausa rodo valstybės ir teisininkų tiek praktikų, tiek teoretikų nuolatinį susidomėjimą tinkama žmogaus teisių ir laisvių apsauga baudžiamosios teisės priemonėmis. Todėl rašant ši darbą, be norminių teisės aktų (Lietuvos respublikos konstitucijos, baudžiamojo kodekso (galiojančio ir naujojo), 1950 m. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos), bus naudojami konstitucinio teismo nutarimai, kuriuose konstatuojamas baudžiamojo kodekso straipsnių atitikimas konstitucijai, konstitucinio teismo organizuotų tarptautinių konferencijų medžiaga ir, žinoma, teisininkų straipsniai, kuriuose analizuojamos su darbo tema susijusios problemos.

Nagrinėjant esamą literatūrą ir ieškant paralelių ir skirtumų įvairių autorių nuomonėse, remiantis sisteminiu ir lyginamuoju metodais, bus tikslingai siekiama, kuo išsamiau atskleisti konstitucinės žmogaus teisės į laisvę apsaugos galimybes baudžiamojoje teisėje apskritai ir išskiriant dar detalesnei analizei konkrečius baudžiamojo kodekso straipsnius: neteisėtas laisvės varžymas (146 str. ), prekyba žmonėmis (147 str. ), vaiko pagrobimas arba vaikų sukeitimas (156 str. ) ir konstitucija – aukščiausios galios norminis aktas, teisės aktų sistemoje užimanti reikšmingiausią vietą. Jos pagrindu ir besivadovaujant joje įtvirtintais principais yra kuriama visa Lietuvos teisinė sistema, reglamentuojami visuomeniniai santykiai, priimami įstatymai ir kiti teisės norminiai aktai. Todėl abejonių nekelia klausimas, kad baudžiamosios teisės normas reikia analizuoti konstitucijos kontekste.

Tiesioginį jos ir baudžiamųjų įstatymų ryšį visų pirma įtvirtina konstitucijos str.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (4687 žodžiai)
  • Universitetas
  • LR konstitucijos garantuojamos žmogaus teisės į laisvę pažeidimas
    10 - 3 balsai (-ų)
LR konstitucijos garantuojamos žmogaus teisės į laisvę pažeidimas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/lr-konstitucijos-garantuojamos-zmogaus-teises-i-laisve-pazeidimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:54
×