LR mokesčių sistema


Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas nustato pagrindines sąvokas ir taisykles. Valstybinės mokesčių inspekcijos vykdomos mokesčių kontrolės procedūros. Mokestinis patikrinimas – mokesčių administratoriaus atliekamas mokesčių mokėtojo patikrinimas siekiant kontroliuoti. Mokestinis patikrinimas. Pagal tikrinimo dalyką. Pagal faktinio patikrinimo. Mokesčių administratorius apskaičiuoti ir. Mokesčių mokėtoją būtina įspėti. Mokesčių mokėtojas turi teisę neįsileisti tikrintojų, jei. Mokesčių mokėtojui apie kompleksinį arba teminį patikrinimą įstatymo nustatyta tvarka nebuvo pranešta. Mokestinis tyrimas. Mokesčių administratoriaus atliekamo mokestinio tyrimo uždaviniai Mokesčių mokėtojo padarytų klaidų. Ištaisius klaidas ir pašalinus trūkumus. Mokesčio mokėtojo teisės. Iš mokesčių administratoriaus gauti nemokamą informaciją apie mokesčius. Mokesčio mokėtojo pareigos. Laiku ir tiksliai įvykdyti mokestinę prievolę. Mokestinė nepriemoka. Mokesčio skirtumas - Mokesčio mokėtojui grąžintina (įskaitytina) iš biudžeto suma.

Pagal tikrinimo dalyką (rūšys): Kompleksinis patikrinimas – apima visų konkretaus mokesčių mokėtojo mokamų mokesčių už tam tikrą laikotarpį apskaičiavimo, sumokėjimo ir deklaravimo ir teisingumo patikrinimą. Teminis patikrinimas – konkretaus mokesčių mokėtojo mokamo vieno mokesčio ar kelių mokesčių už tam tikrą laikotarpį apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo teisingumo patikrinimą (pvz., už tam tikrą laikotarpį tikrinamas Pridėtinės vertės mokestis; gyventojų pajamų mokestis ir pan.) Atliekant operatyvinį patikrinimą tikrinama ne mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo teisingumas, bet tai, ar mokesčių mokėtojas tinkamai atlieka kitas mokesčių ir kituose įstatymuose numatytas prievoles (pvz., ar tinkamai tvarkoma apskaita, ar yra pateikti visi mokesčių mokėtojo registravimosi duomenys, ar visi įmonės darbuotojai dirba pagal tinkamai įformintas darbo sutartis, ir pan.).

Pagal faktinio patikrinimo atlikimo vietą: Mokesčių administratoriaus buveinėje Mokesčių mokėtojo buveinėje Ir mokesčių administratoriaus ir mokesčių mokėtojo buveinėje.

Mokesčių mokėtoją būtina įspėti apie numatomą kompleksinį ar teminį patikrinimą – jam turi būti įteiktas atitinkamas pranešimas.

Ištaisius klaidas ir pašalinus trūkumus, vadovaujantis MAĮ 136 straipsniu, baudos už mokėtino mokesčio sumažinimą nėra taikomos. Tai yra pagrindinis mokestinio tyrimo skirtumas nuo mokestinio patikrinimo.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 85 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (599 žodžiai)
  • Kristina
  • LR mokesčių sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
LR mokesčių sistema. (2014 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/lr-mokesciu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:18
×