LR Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo istatymas


Lietuvos Respublikos. pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas. Teisė į sveikatos priežiūros prieinamumą. Problema. Galimi sprendimo būdai. Teisė pasirinkti gydytoją, slaugos specialistą ir sveikatos priežiūros įstaigą. Įstatymo privalumai. Problema. Galimi sprendimo būdai. Teisė į informaciją. Problema. Galimi sprendimo būdai.  Paciento dalyvavimas mokymo procese ir biomedicininiuose tyrimuose.

Pristatymą darė: ER-13 Laura Gross Vytautas Rašimas Deividas Mickus Aidas Adomaitis.

Būtinąją pagalba teikiantis gydytojas nežino paciento visos ligos istorijos, nes ligos istorija yra saugoma paciento poliklinikoje, ir reikalui esant gydytojas negali greitai susipažinti su paciento sveikatos būkle ir skubiai suteikti jam tinkamą pagalbą.

Sukurti kompiuterizuotą pacientų ligų istorijų bazę, kuri būtų prieinama gydytojams. Mažinti korupciją, efektyviau skirstyti gydytojų darbo laiką ir padidinti specialistų vizitų skaičių į rajonus.

Galima pasirinkti gydytoją, kuris tau atrodo tinkamiausias. Galima pasirinkti gydymo įstaigą pagal geografinę padėtį. (arčiau namų, savo mieste ar rajone).

Rajonuose kuriuose yra tik viena poliklinika pacientai neturi iš ko rinktis, bandymas keisti gydytoją gali išprovokuoti konfliktą ir kitokį požiūrį į pacientą. Gydytojai turi skirti laiko dokumentacijai, kai galėtų skirti laiko daugiau savo pacientui.

Ne visuose gydymo gydymo įstaigose pacientui duodama pažiūrėti jo ligos istorija. Pacientui yra teikiama klaidinga informacija apie įstaigoje teikiamas paslaugas ir jų kainas, gydymo įstaigai siekiant pasipelnyti. Pacientui ne visada aiškiai išaiškinami gydymo metodai bei jo ligos diagnozė.

Pacientui duoti pasiskaityti apie jo ligą, patarti kur galima būtų rasti informacijos.

  • MS PowerPoint 182 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (561 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • LR Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo istatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
LR Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo istatymas. (2014 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lr-pacientu-teisiu-ir-zalos-sveikatai-atlyginimo-istatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 20:12
×