LR Prezidentas


Savarankiškas darbas Respublikos Prezidentas. Valstybės vadovo instituto susiformavimas, jo paskirtis ir samprata. Valstybės vadovas – atsakingas valstybės asmuo. Prezidento institutas ir jo raida Lietuvoje. Prezidentas kaip valstybės vadovas. Valstybės taryba įsteigė Prezidento instituciją ir išrinko Smetoną pirmuoju prezidentu. Prezidento rinkimai ir įgaliojimų laikas. Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę. Prezidento įgaliojimų nutrūkimas. Respublikos Prezidento įgaliojimai nutrūksta. Lietuvos Respublikos Prezidento įgaliojimai. Įgaliojimai santykiuose su Seimu. Įgaliojimai santykiuose su Vyriausybe. Prezidentas Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Ministrą Pirmininką. Prezidentas ir teisminė valdžia. Prezidentas yra vienintelis. Kompetencija krašto apsaugoje ir užsienio politikoje. Respublikos prezidentas yra vyriausias ginkluotųjų pajėgų vadas. Malonė. Pilietybė. Valstybiniai apdovanojimai. Prezidentas suteikia šalies. Prezidento aktai ir jų teisinė galia. Respublikos Prezidentas, įgyvendindamas jam suteiktus įgaliojimus. Prezidento teisinis statusas. Prezidentas – respublikinės valdymo formos valstybės vadovas. Prezidento rinkimo būdai. Tiesioginiai rinkimai. Šiuo atveju prezidentas renkamas tiesiogiai tautos. Prezidentą renka speciali atstovybė. Lietuvos respublikos Prezidentai. Ši nuotrauka, autorius Nežinomas autorius, licencija CC BY-SA. Dėkoju už dėmėsį. Klausimai?


Prezidentas suteikia šalies pilietybę, taip pat tenkina asmenų prašymus dėl LR pilietybės atsisakymo ir grąžinimo. Gali teikti pilietybę išimties tvarka. Prezidento dekretus dėl pilietybės teikimo pasirašo ir vidaus reikalų ministras. Prezidentas teikia malonę nuteistiesiems. Malonė paprastai teikiama pagal pačių nuteistųjų prašymus. Svarstomi malonės prašymai tų asmenų, kuriuos nuteisė LR teismai, taip pat tų LR piliečių, kuriuos nuteisė kitų valstybių teismai ir kurie atlieka bausmę Lietuvoje, jei LR tarptautinė sutartis nenumato kitaip. Nuteistųjų malonės prašymus preliminariai svarsto Malonės komisija, kurios posėdžiams vadovauja Prezidentas. Malonė nuteistiesiems teikiama šiais būdais : a) mirties bausmę pakeičiant laisvės atėmimu, b) visiškai arba iš dalies atleidžiant ir nuo pagrindinės, ir nuo papildomos bausmės, c) neišbūtą laisvės atėmimo dalį pakeičiant švelnesne bausme. Malonė nuteistiesiems teikiama Prezidento dekretu. Prezidentas skiria valstybinius apdovanojimus.

  • MS PowerPoint 1133 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1254 žodžiai)
  • Kolegija
  • Irena
  • LR Prezidentas
    10 - 3 balsai (-ų)
LR Prezidentas. (2019 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/lr-prezidentas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 10:58
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo