LR prokuratūros sistema savarankiškas darbas


Įvadas. Prokuratūros raida Lietuvoje. Prokuratūra Lietuvos okupaciniu laikotarpiu. Dabartinė Lietuvos prokuratūra. Prokuratūros sandara. Generalinė prokuratūra. Turtiniai nusikaltimai. Nusikaltimai prieš vaikus. Nusikaltimai elektroninėje erdvėje. Kriminalinė žvalgyba. Tarptautinis bendradarbiavimas. Išvados. Literatūra.


Šiame savarankiškame darbe sieksiu aptartišiek tiek LR prokuratūros istorijos, jos sandarą, funkcijas, atliekamas veiklas bei ateinantiems metams iškeltus prioritetus.

Ši mano pasirinkta tema yra aktuali visiems, kadangi statistiniai Lietuvos Respublikos duomenys apie nusikaltinimus, korupcija, smurtą prieš vaikus auga kiekvienais metais. Mūsų visų lūkestis – skaidri ir stipri prokuratūra, todėl būtina analizuoti kokiu keliu eina Lietuvos Respublika ir skirti didžiausią dėmesį veikoms, kurios daro didžiausią žalą valstybei ir žmonių gerovei.

Nusikalstamumas kelia pavojų ne tik konkrečiam asmeniui, bet visos šalies socialinei, ekonominei, teisinei raidai. Tai yra viena aštriausių problemų visuomenėje, kuri paliečia kiekvieną asmenį. Valstybė, siekia užtikrinti piliečių saugumą t.y. kontroliuoti kriminalinius reiškinius, kurie pažeidžia asmens laisves bei teises, įvairiais būdais ir priemonėmis siekia mažinti nusikalstamumą, sukurti ir įgyvendinti veiksmingą sistemą su ja kovoti.

Pagal LR Prokuratūros įstatymo 7 str. Generalinę Prokuratūrą sudaro departamentai (vadovauja generalinis prokuroras ir generalinio prokuroro pavaduotojai pagal kompetenciją ) ir skyriai ( vadovauja skyriaus vyriausiasis prokuroras ).

Generalinis prokuroras vadovauja generalinei ir teritorinėms prokuratūroms bei kontroliuoja jų veiklą. Jį 5 m. skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas LR Seimo pritarimu. Generalinis prokuroras į tas pačias pareigas gali būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kandencijom iš eilės. Jo pavaduotojus 5 m. kadencijai į pareigas skiria ir iš jų atleidžia Respublikos Prezidentas, generalinio prokuroro teikimu. Tačiau pavaduotojų įgaliojimo trukmė yra susieta su generalinio prokuroro įgaliojimo trukme. Atleidus generalinį prokurorą iš darbo, pavaduotojai eina pareigas toliau tol, kol paskiriamas naujas generalinis prokuroras. Prieš pradėdami eiti pareigas generalinis prokuroras ir jo pavaduotojai turi prisiekti LR Prezidentui.

Generaliniu prokuroru, ar jo pavaduotoju gali būti skiriamas asmuo kuris :

Išrinkus į kitas pareigas, arbas jo sutikimu perkėlus į kitą darbą;

Prokuratūros sistemą sudaro generalinė prokuratūra bei apygardų prokuratūros ( į kurią įeina apylinkių prokuratūros ir apygardos prokuratūros specializuoti skyriai ).

Prokuratūrai vadovauja generalinis prokuroras, kurį 5 m skiria ir atleidžia LR prezidentas su seimu pritarimu. Generalinis prokuroras negali būti skiriamas daugiau nei dviem kandencijoms.Turi turėti aukštąjį išsilavinimą, ne mažiau kaip 10 metų praktinio darbo patirties, vyresnis nei 35 metai, būti LR piliečiu.

Atsižvelgiant į tai, kad nusikalstamų veikų skaičius didėja arba išlieka stabilus, turėtų būti skiriamas itin didelis dėmesys kovai su smurtiniu bei organizuotu nusikalstamumu, šešėlinės ekonomikos ir finansinio pobūdžio nusikaltimais, nusikaltimams elektroninėje erdvėje, smurtui artimoje aplinkoje. Tai ir yra pagrindinis ateinančių metų prokuratūros prioritetas – didinti visuomenėje visuotinį saugumo jausmą.

  • Microsoft Word 56 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2611 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ugnė
  • LR prokuratūros sistema savarankiškas darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
LR prokuratūros sistema savarankiškas darbas. (2017 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/lr-prokuraturos-sistema-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 19 d. 07:12
×