LR teismų sistema ir jurisdikcija


Lietuvos jurisdikcija. Bendrosios kompetencijos teismai konspektas. Lietuvos teismu jurisdikcija. Teismu sistema sudaro. Teismu sistema konspektas. Referatai apie civiline jurisdikcija. Referatas lietuvos respublikos teismu sistema. Skaidres lietuvos teismu sistema. Jurisdikcija skaidres. Lietuvos respublikos teismų sistema konspektas.

Lr teismų sistema. Lietuvos respublikos teismų sistema ir steigimas. Teismo jurisdikcija. Tarpvalstybinės bylos. Individualios peticijos. Konsultacinė išvada. Teismų sistemą ir kompetenciją nustato lietuvos respublikos konstitucija, šis ir kiti įstatymai. Lietuvos respublikos teismai steigiami įstatymu. Lietuvos respublikos vientisą teismų sistemą sudaro bendrosios kompetencijos ir specializuoti teismai. Lietuvos aukščiausiasis teismas, lietuvos apeliacinis teismas, apygardų ir apylinkių teismai yra bendrosios kompetencijos teismai, nagrinėjantys civilines ir baudžiamąsias bylas. Apylinkių teismai nagrinėja ir jų kompetencijai įstatymų priskirtas administracinių teisės pažeidimų bylas. Bendrosios kompetencijos teismas, nagrinėdamas civilinę bylą, kartu gali nuspręsti ir dėl individualaus administracinio akto teisėtumo. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas ir apygardų administraciniai teismai yra specializuoti teismai, nagrinėjantys bylas dėl ginčų, kylančių iš administracinių teisinių santykių. Darbo, šeimos, nepilnamečių, bankroto ir kitų kategorijų byloms nagrinėti gali būti steigiami ir kiti specializuoti teismai.

Teismų sistemą ir kompetenciją nustato lietuvos respublikos konstitucija, šis ir kiti įstatymai.

Lietuvos respublikos vientisą teismų sistemą sudaro bendrosios kompetencijos ir specializuoti teismai.

Lietuvos aukščiausiasis teismas, lietuvos apeliacinis teismas, apygardų ir apylinkių teismai yra bendrosios kompetencijos teismai, nagrinėjantys civilines ir baudžiamąsias bylas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas ir apygardų administraciniai teismai yra specializuoti teismai, nagrinėjantys bylas dėl ginčų, kylančių iš administracinių teisinių santykių.

Darbo, šeimos, nepilnamečių, bankroto ir kitų kategorijų byloms nagrinėti gali būti steigiami ir kiti specializuoti teismai.

Teismai, turintys ypatingus įgaliojimus, taikos metu lietuvos respublikoje negali būti steigiami.

Lietuvos aukščiausiasis teismas, lietuvos apeliacinis teismas ir lietuvos vyriausiasis administracinis teismas veikia visoje lietuvos respublikos teritorijoje. Kitų teismų skaičių ir jų veiklos teritorijas nustato įstatymai.

Lietuvos aukščiausiojo teismo teisėjų skaičių nustato seimas respublikos prezidento teikimu, pasiūlius lietuvos aukščiausiojo teismo pirmininkui.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų skaičių nustato respublikos prezidentas lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko siūl.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (403 žodžiai)
  • Universitetas
  • LR teismų sistema ir jurisdikcija
    10 - 3 balsai (-ų)
LR teismų sistema ir jurisdikcija. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/lr-teismu-sistema-ir-jurisdikcija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 04:18
×