LR Žemės ūkio paskirties žemės analizė


Įvadas. Lietuvos žemės fondas. Lietuvos Respublikos žemės fondo pasiskirstymas. Žemės ūkio naudmenų struktūra ir sudėtis. Išvados. Literatūra. Žemės ūkio naudmenų struktūra ir sudėtis.

Darbo objektas: Lietuvos Respublikos žemės fondas

Darbo uždaviniai:

Valstybine žeme laikoma: žemė, į kurią pagal įstatymą valstybė turi išimtinę nuosavybės teisę. Tai - valstybinės reikšmės keliai ir bendrojo naudojimo geležinkeliai, Kuršių nerijos nacionalinis parkas, valstybinės reikšmės miškai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai bei valstybinės reikšmės vidaus vandenys; o žemė, kurią valstybė įstatymų nustatyta tvarka paėmė ar pirko, iš žemės savininkų; o valstybei dovanota ir valstybės paveldėta žemė; buvusi privati žemė, kurios pagal įstatymą negalima grąžinti natūra; buvusi privati žemė, kurią žemės reformos metu galima sugrąžinti natūra, tačiau pretendentai atkurti nuosavybės teisę jos sugrąžinti nepageidavo; n bešeimininkė žemė, paimta į laisvos valstybinės žemės fondą. Savo žemę valstybė valdo ir ja disponuoja, t. y. gali parduoti, suteikti nuosavybėn neatlygintinai, mainyti į privačią žemę, suteikti naudojimuisi (pagal panaudos sutartis), išnuomoti.

Tai žemės plotai, kurie nuo kitų plotų skiriasi jiems būdingomis gamtinėmis savybėmis arba ūkinio naudojimo ypatumais. Jų kontūrai kartografuojamoje vietovėje ir pažymimi žemės kadastro žemėlapiuose sutartiniais ženklais. Kiekvienam sklypui yra apskaičiuojami žemės naudmenų plotai ir parengiama žemės naudmenų eksploatacija, kuri pridedama prie žemės sklypo plano.

Kaip jau buvo minėta didžiausią Lietuvos teritorijos dalį užima žemės ūkio naudmenos, kurios užima daugiau nei puse teritorijos. Miškai sudaro trečdalį Lietuvos teritorijos. Dar didesnę teritorijos dalį užima kita žemė, o likusios žemės naudmenos užima mažą teritorijos dalį. Nors dėl žmogaus ūkinės veiklos žemės naudmenų plotai nuolat kinta, tačiau Lietuvos teritorijos didžiausią dalį užims žemės naudmenos ir miškai. Jų plotai gali pasikeisti tik keliais procentais

7) Vandenims priskiriama vidaus paviršinio vandens telkiniai: tai Kuršių marios, ežerai, upės, upeliai, tvenkiniai, kanalai, grioviai, didesnės kaip 0,04 ha kūdros.

1. Išanalizavus Lietuvos žemės fondą didžiausią teritorijos dalį užima žemės ūkio paskirties žemė, kuri sudaro apie 60 % (6530 tūkst. ha).

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1854 žodžiai)
  • Kolegija
  • Alma
  • LR Žemės ūkio paskirties žemės analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
LR Žemės ūkio paskirties žemės analizė. (2015 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/lr-zemes-ukio-paskirties-zemes-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 11:00
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo