LT sveikatos priežiūros sistema


Lietuvos sveikatos priežiūros sistema. reglamentuojantys įstatymai. institucijos. Sveikatos sistemos institucijos. Lietuvos nacionalinė sveikatos sistema. Pirminės stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Paslaugų teikimo struktūra. Greitoji medicininė pagalba. Antrinė ir tretinė sveikatos priežiūra. Antrinės ir tretinės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos.

Pagal atliktus mokslinius ir statistinius tyrimus kiekvienais metais sergamųjų žmonių skaičius Lietuvoje mažėja. Lietuva stengiasi pamažu pakilti iš Europos reitingų dugno. Tai įrodo, kad mūsų padėtis gerėja ir Lietuva toliau veiksmingai tobulina pacientų teises ir gerina tai, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų prieinamos laiku. Nors tobulinti dar yra ką, tačiau yra priimtos naujos sveikatos priežiūros reformos, kurios gerina mūsų, žmonių, teises bei galimybes, nauji reglamentuojantys teisės aktai, sveikatos priežiūros institucijos. Taigi, galime drąsiai teigti, kad ši Lietuvos sveikatos priežiūros sistemos tema yra aktuali, kuri yra gvildenama ir šiomis dienomis.

Taip pat norint užtikrinti bei reguliuoti šiuos tikslus bei tarpusavio santykius Lietuvos sveikatos priežiūros įstatyme yra numatyti specialūs principai. Pagrindiniai, patys svarbiausi:

Kalbant apie Lietuvos sveikatos priežiūros sistemą reiktų paminėti, kad labai svarbūs yra šios sistemos sudarymo pagrindai, kurie susideda iš bendro sveikatos reikalų tvarkymo Lietuvos Respublikoje, socialinio teisumo sveikatinimo veikloje užtikrinimo, visų sveikatinimo veiklos išteklių integravimo į bendrą sistemą, jų planavimo ir naudojimo atsižvelgiant į nacionalinius sveikatinimo veiklos prioritetus, asmens sveikatos priežiūros bei visuomenės sveikatos priežiūros integravimo į bendrą sistemą, Lietuvos sveikatos programos, valstybės ir savivaldybių sveikatos programų įgyvendinimo užtikrinimo, sveikatinimo veiklos tarpžinybinio koordinavimo užtikrinimo bei visuomenio dalyvavimo formuojant sveikatos politiką užtikrinimo. (Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymas. Žin. 1994, Nr. I-552)

Sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme aprašytos institucijos, vykdančios sveikatos priežiūra. Pagal sveikatos priežiūros paslaugų rūšis galime išskirti šias įstaigų grupes : asmens sveikatos priežiūros, visuomenės sveikatos priežiūros bei mišrias. (Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūrų įstatymas. Žin. 1996 Nr. I-1367)

Nuo 2012m. liepos 1d. priskiriamos ir šios institucijos: Radiacinės saugos centras, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba, SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centras, 10 visuomenės sveikatos centrų apskrityse.

Organizaciniu aspektu šias paslaugas gali teikti savivaldybėms, apskritims ar Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios biudžetinės ir viešosios įstaigos. Šių įstaigų steigėjais atitinkamai yra savivaldybės (60 savivaldybių), apskritys (10 apskričių) arba Sveikatos apsaugos ministerija. Pagrindinai sveikatos priežiūros įstaigos yra finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.

Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų mokėjimo už Greitosios medicinos pagalbos paslaugas būdai:

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2439 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neturiu
  • LT sveikatos priežiūros sistema
    9 - 1 balsai (-ų)
LT sveikatos priežiūros sistema. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lt-sveikatos-prieziuros-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 11:47
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo